درخواست اوباما از کنگره برای تامین منابع مالی جنگ علیه داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک نماینده مجلس سنای آمریکا روز شنبه ۲۳ اگوست ۲۰۱۴ اعلام کرد که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا برای ادامه حملات هوایی علیه مواضع گروه داعش در عراق، از کنگره درخواست تصویب بودجع جدید کرده است.

به گزارش العربیه برخی از اعضای بارز در کنگره آمریکا خواستار توسعه حملات نیروی هوایی این کشور علیه داعش، از جمله مواضع این گروه در سوریه، شده اند.

همچنین برخی اعضای کنگره از کاخ سفید خواسته اند تا درباره دلایل فاش شدن جزئیات عملیات ناموفق نجات گروگان ها از دست گروه داعش در سوریه تحقیق کند.

بر اساس گزارشی که روزنامه بریتانیایی «دیلی تلگراف» درباره عملیات ناموفق آزاد سازی گروکان ها، به نقل از منابع محلی منتشر کرد، چهارم ژوئیه گذشته جنگندهای غربی برای نجات گروگان ها، بر فراز آسمان شهر الرقه در شمال سوریه، به پرواز درآمدند.

بنا بر اطلاعات درز شده، جنگنده ها از نوع هلی کوپترهای بدون صدا «بلک هاوک» بودند که گمان می رود همان هواپیماهایی هستند که نیروی هوایی آمریکا آنها را در عملیات قتل بن لادن در پاکستان به کار برده است.

هدف از این عملیات آزاد سازی گروگان های آمریکایی از جمله «جیمز فولی» خبرنگار آمریکایی در «پادگان اسامه بن لادن» در روستای «العکریشی» در حومه الرقه سوریه بود.

فولی خبرنگار آمریکایی چند روز پیش به دست گروه داعش کشته شد.

جنگندهای آمریکایی نخست به سامانه ضد هوایی گروه داعش حمله کردند و پس از آن فرود نیروهای ویژه آمریکا آغاز شد.

این نیروها به مدت نیم ساعت با نیروهایی از گروه داعش درگیر شدند که در پی آن ۵ نفر از داعش کشته شدند، اما نیروهای آمریکایی موفق به پیدا کردن گروگان ها در این پادگان نشدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید