43 نفر در درگیریهای شرق اوکراین کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روز چهارشنبه 20 آگوست 2014 نیروهای دولتی اوکراین برای بازپس گیری شهر دونتسک و یک شاهراه کلیدی در شرق اوکراین به جنگ با شورشیان طرفدار روسیه پرداختند، و به گفته مقامات در ظرف 24 ساعت گذشته 34 نفر از شهروندان و 9 نفر از نیروهای دولتی در این درگیریها کشته شدند.

نیروهای دولتی اوکراین سعی دارند تا شهر دونتسک را محاصره کرده و شورشیان را از شهر لوهانسک بیرون رانند. ظرف چند روز گذشته چندین محله از شهر دونتسک زیر آتش توپخانه قرار دارد، و جنگ در حومه شهر شدیدتر شده است.

روز چهارشنبه مسئولان طرفدار کییف شهر دونتسک شمار کشته شدگان را 34 شهروند و زخمی ها را 29 نفر اعلام کردند. در این ارقام کشته شدگان نظامی بحساب نیامده اند.

به گفته مقامات محلی، وضعیت در شهر لوهانسک که فقط 12 کیلومتر با مرز روسیه فاصله دارد، وخیم تر شده و نیروهای دولتی و شورشیان در خیابانهای شهر به جنگ و گریز مشغولند. در شهر لوهانسک 18 روز است که برق، آب و تلفن قطع است و شهروندان برای تهیه نان مجبور به ایستادن در صف های بلند هستند.

از زمان شروع درگیریهای اوکراین در اواسط ماه آوریل گذشته تا کنون بیش از 2000 نفر جان خود را از دست داده اند، و 340 هزار نفر هم آواره شده اند.

پترو پروشنکو، رئیس جمهور اوکراین قرار است در روزهای آخر هفته میزبان آنجلا مرکل، نخست وزیر آلمان باشد، و هفته آینده نیز با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مینسک، پایتخت بلاروس دیدار خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید