پهلوی، قذافی و کندی، مشتریان روسپی خانه مشهور مادام کلود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

ویلیام استیدیم خبرنگار، 30 سال رازهای مادام کلود را که بزرگترین روسپی خانه را در فرانسه و اروپا اداره می کرد، حفظ کرد؛ با وجود این که نام های مشهوری در میان رهبران جهان، از مشتریان او بودند.

به گزارش فیستی رو، اگر آن چه در خاطرات استیدیم آمده، واقعیت داشته باشد، دلیل پرده برنداشتن از این رازها در این همه سال، آشکار می شود چرا که او با این اقدام، زندگی خود را در معرض خطری بزرگ قرار می داد. او در خاطراتش از نام های همچون جان کندی رئیس جمهوری سابق آمریکا، محمد رضا پهلوی شاه پیشین ایران و معمر قذافی رهبر سابق لیبی به عنوان مشتریان روسپی خانه های مادام کلود یاد می کند.

خدمات روسپی خانه های مادام کلود تنها به رهبران جهان محدود نمی شد، بلکه شامل نام های مشهوری در میان بازیگران هم شده است از جمله مارلون براندو و رکس هریسون.

نام جانی انلی رئیس شرکت فیات و نظامیانی همچون ژنرال اسرائیلی موشه دایان نیز در این فهرست به چشم می خورد.

مادام کلود با وجود این که بر پایه های آموزه های کاتولیکی تربیت شده، اما او این آموزه ها را کنار گذاشت و به یک تن فروش تبدیل شد. این اتفاق پس از جنگ جهانی دوم روی داد. 5 سال کافی بود که مادام کلود، این دختر جوان فرانسوی، بر سایر همکارانش غلبه کند و نخستین روسپی خانه را با مدیریت خود در شانزه لیزه افتتاح کند.

بسیاری بر این باور بودند که ارتباطات مادام کلود، گسترده و قوی است. در غیر این صورت او چگونه می توانست روسپی خانه علنی خود را در مرکز پایتخت فرانسه افتتاح کند. علاوه بر این، او با وزرای دولت جمهوری پنجم فرانسه از ابتدای سال 1958 ارتباط داشت.

اما اگر این اطلاعات آن زمان تنها گمانه زنی بود، اما خود او این اسرار را در فیلم مستندی با نام «سکس.. دروغ و رازهای کشور» فاش کرد.
ویلیام استیدیم در خاطرات خود نوشته است که جان کندی رئیس جمهوری وقت آمریکا، از مادام کلود خواست برایش «شبی داغ» با دختری ترتیب دهد که شبیه همسرش جاکلین اما «پر حرارت تر» باشد.

ارسطو اوناسیس میلیاردر یونانی و همسر اول جاکلین یک روز به همراه دوست دخترش ماریا کالاس که خوانده یونانی است، به روسپی خانه مشهور رفت و درخواست رزرو جا کردن؛ اقدامی که به نظر می رسد ناشی از تخیلات انسان های ثروتمند باشد و خجالت مادام کلود را در پی داشت.

ویلیام استیدیم در خاطرات خود به مارک شاگال نقاش مشهور از شوروی اشاره می کند که می گوید، تابلوهایش را از شب های داغی که با دختران مادام کلود گذرانده، گرته برداری می کند.

شایان ذکر است که پیشتر سینما نیز به زندگی مادام کلود در بیش از یک فیلم سینمایی، نگاهی کرده. نخستین آن ها در سال 1977 بود که فرانسواز فابیان فرانسوی، با ایفای نقش مادام کلود، نقش اول را در این فیلم داشت.

این بازیگر گفته های دخترانی که زیر دست مادام کلود را تایید کرد که می گفتند هیچ روزی با آن ها مهربان نبود به گونه ای که هیچکدام از آن ها سخن مهر آمیزی از او به یاد ندارند؛ مساله ای که باعث شد فابیان او را به «بانوی مستبد» توصیف کند.

مشهور است که مادام کلود از زنان و مردان متنفر بود و آن ها را تنها کیف پول می دید. ابتکار اصطلاح «دختران تحت عرضه» به او منتسب می شود.

نقل می شود که او از عشق متنفر بود و می گفت: «مردم همواره برای دو چیز پول خرج خواهند کرد، غذا و عشق آماده برای فروش.. و من آشپزی بلد نیستم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید