نوشیدن قهوه در زمان بارداری نوزاد را به سرطان خون مبتلا می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک پژوهش پزشکی جدید نشان داده که نوشیدن دو فنجان قهوه در روز برای زنان باردار خطر ابتلا نوزاد به سرطان خون در مرحله بعد از تولد را زیاد می کند.

این پژوهش پزشکی نتیجه گیری کرده مادرانی که در زمان بارداری 2 فنجان قهوه در روز نوشیده اند، نوزاد آنها در زمان پس از تولد به سرطان خون مبتلا خواهد شد.

به نوشته روزنامه بریتانیایی "دیلی میل" استادان دانشگاه های پزشکی که در انجام این تحقیق شرکت کرده بودند از دولت ها و موسسات بهداشتی خواستند تا هر چه سریعتر مردم را از خطر تهدید ابتلا به سرطان آگاه کنند.

این محققان همچنین از موسسات دولتی همه کشورها خواستند همانگونه که به زنان باردار نسبت به کشیدن سیگار و نوشیدن مشروبات الکی هشدار می دهند، برای جلوگیری از ابتلای نوزادان به سرطان خون در آینده زنان باردار را از نوشیدن قهوه منع کنند.

به نوشته "دیلی میل"، پزشکان و محققان دریافتند که کافئین موجود در قهوه باعث ایجاد تغیراتی در (DNA) سلول تشکیل دهنده بدن جنین می شود و در نتیجه بدن را در مقابل ابتلا به سرطان خون آسیب پذیرتر می کند.

با توجه به نتایجی که این پژوهش نشان داده زنان بارداری که در زمان بارداری قهوه نوشیده اند کودکان آنها بیشتر در معرض خطرند .

طبق این گزارش به همان اندازه که نوشیدن قهوه مادر باردار افزایش می یابد، خطر ابتلا نوزاد بعد از تولد به سرطان خون بیشتر است.

در صورتی که مادران در زمان بارداری 2 فنجان قهوه در روز بنوشند نسبت ابتلا نوزاد به 60٪ می رسد. اما اگر 3 یا 4 فنجان در روز مصرف کند نسبت ابتلا به سرطان به 72% خواهد رسید.

این پژوهش پزشکی که در یک مجله تخصصی پزشکی در آمریکا منتشر شده است با اتکا بر نتایج آزمایش های فراوان علمی و مطالعات زیاد و تجارب عملی انجام گرفته است.

پزشکان این تحقیق می گویند شناسایی زود هنگام بیماری سرطان خون در کودکان به نسبت 80% در پیشگیری و امکان معالجه آنها منجر می شود.

به نوشته این مجله تنها در بریتانیا سالیانه 500 کودک به سرطان خون مبتلا می شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید