کامرون: برای نابودی داعش شاید با ایران همکاری کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیوید کامروز نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد که کشورش برای از بین بردن دولت اسلامی (داعش) لازم است با کشورهایی نظیر سعودی، قطر، مصر، ترکیه و چه بسا ایران همکاری کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه کامرون در سر مقاله روزنامه بریتانیایی ساندی تلگراف که روز یکشنبه ۱۷ اوت منتشر شد، تاکید کرده است کشورش برای مقابله با داعش از همه نیروی نظامی خود استفاده خواهد کرد.

وی هشدار داد که «در صورت عدم جلوگیری از پیشروی داعش ، چه بسا که این گروه، ما را در خیابان هایمان مورد هدف قرار دهد.»

اما وی در عین حال خاطر نشان کرد که مقابله نظامی با داعش به معنی ارسال مجدد نیرو به عراق نیست بلکه بریتانیا برای نابودی تهدید جهادی ها، به فکر امکان همکاری با ایران است.

کامرون هشدار داد: «غرب با تنش نسل ها روبرو است و اگر برای متوقف کردن حمله این گروه تروریستی بسیار خطرناک وارد عمل نشویم، این گروه به ساختن توانمندی های خود ادامه خواهد داد تا بتواند ما را در خیابان های بریتانیا هدف قرار دهد.»

کامرون گفت :« با این نظر که نباید سرباز برای جنگیدن یا اشغال ارسال کنیم، موافقم اما بدانیم که برای داشتن آینده ای روشن، باید نقشه دراز مدتی داشته باشیم»

نخست وزیر بریتانیا افزود :«امنیت تنها زمانی برقرار می شود که از همه منابع خود از جمله کمک ها، دیپلماسی و توانمندی های نظامی خود استفاده کنیم.»

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، مناطق وسیعی از عراق و سوریه را تصرف کرده و در این مناطق، اعلام برپایی خلافت اسلامی کرده است.

شمار زیادی از شبه نظامیان این گروه، شهروندان اروپایی هستند که بعضی از آن ها از بریتانیا به عراق یا سوریه رفته اند. حضور این افراد در گروه تندروی داعش، باعث نگرانی مقام های غربی شده به گونه ای که داعش و دیگر گروه های تندرو را تهدیدی برای امنیت ملی خود می دانند. به علاوه این که گروهی همچون داعش به فکر توسعه خود و گسترش سلطحه اش نیز هست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید