اولاند به اوباما: برای اقدام علیه داعش در عراق آماده ایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه، روز یکشنبه 10-8-2014 در تماسی تلفنی با باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، از آمادگی کشورش برای اقدام نظامی علیه داعش در عراق خبر داده است.

دو رئیس جمهور فرانسه و آمریکا، از قطعنامه شورای امنیت در حمایت از مقابله با "داعش" و ارائه کمک های فوری به مردم آسیب دیده از ظلم و ستم این گروه افراطی در شمال عراق استقبال کردند.

در بیانیه ای که از دفتر ریاست جمهوری فرانسه منتشر شد، آمده است که فرانسوا اولاند به همتای آمریکایی خود اطمینان داد که فرانسه به وظیفه خود برای حمایت از اقدامات نظامی ایالات متحده آمریکا علیه داعش عمل خواهد کرد.

اولاند همچنین تاکیده کرده که فرانسه به منظور ارائه کمک های تدارکاتی به شورای امنیت نیز اقدام خواهد کرد.

گفتنی است که فرانسه بدون هماهنگی با اتحادیه اروپا، به ارائه کمک های فوری برای مسیحیان موصل و ایزیدی های آواره در شمال عراق اقدام کرده است .

در همین حال باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه گفت در حملات هوایی تسلیحات و تجهیزات گروه دولت اسلامی که می توانست برای حمله به اربیل به کار رود منهدم شده است.

وی در گفت و گو با خبرنگاران در کاخ سفید اظهار داشت، نیروهای آمریکا به تحویل کمک به اقلیت های مذهبی که در کوه سینجار سرگردان شده اند ادامه می دهند و یاد آور شد برنامه ای جهت ایجاد یک "راه امن" برای عبور آنها در دست بررسی است.

اوباما افزود:" رهبران بریتانیا و فرانسه موافقت کرده اند در تامین کمک های انساندوستانه به آوارگان عراقی به آمریکا ملحق شوند".

رئیس جمهوری آمریکا اما حاضر نشد زمانی برای دوره عملیات نظامی در عراق ارائه دهد. با این حال، گفت مشکل برآمده از اقدامات شبه نظامیان گروه دولت اسلامی عراق و شام "داعش" ظرف چند هفته حل نخواهد شد و مدتی طول خواهد کشید.

اوباما گفت مهمترین جدول زمانی که او بر آن تمرکز دارد، تشکیل یک دوات فراگیر در عراق است تا آن که نیروهای عراقی بتوانند مسئولیت کامل تضمین ایمنی آوارگان و برخورد با "داعش" را، که اینک بر بخش های بزرگی از سرزمین عراق مسلط هستند، بر عهده بگیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید