اعلام وضعیت فوق العاده در جهان برای منع انتشار "ابولا"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی شیوع ویروس کشنده "ابولا" در چهار کشور غربی آفریقا که به مرگ بیش از 1000 نفر منجر شد، سازمان بهداشت جهانی روز جمعه 8-8-2014 وضعیت فوق العاده جهانی اعلام کرد.

"کمیته اضطراری" سازمان بهداشت جهانی پس از تشکیل جلساتی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در شهر ژنو و بررسی این موضوع در سطح جهان، حالت فوق العاده اعلام کرد.

این سازمان برای جلوگیری از توسعه بیماری خطرناک ابولا، همکاری و هماهنگی بین المللی را ضروری دانست.

مارگارت چان، رئیس سازمان بهداشت جهانی در یک کنفرانس مطبوعاتی در این زمینه گفت: "این بزرگترین بحرانی است که سازمان بهداشت جهانی طی چهار دهه اخیر با آن روبرو شده است. از جامعه جهانی درخواست می کنیم برای متوقف کردن این بیماری به کمک کشورهای آفریقایی بشتابند".

از زمان شیوع این بیماری در اوایل سال جاری بیش از 1700 تن در کشورهای لبیریا، سیرالئون، گینه و نیجریه به این ویروس مبتلا شدند که تاکنون بیش از هزار تن آنها جان باخته اند.

خانم چان گفت: این کشورهای آفریقایی به تنهایی نمی توانند به مبارزه با بیماری یاد شده بپردازند از این رو نیاز به کمک و امداد جامعه جهانی دارند.

فته می شود که احتمال مرگ مبتلایان به ابولا بالاتر از 60% است. این ویروس از طریق تماس مستقیم با بیمار منتقل می شود و تاکنون واکسنی برای آن تولید نشده است. پزشکان آمریکایی اما می گویند تا سال 2015 موفق به یافتن واکسنی برای این بیماری خواهند شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size