فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مک کین:سرنگونی هواپیمای مالزیایی در جهنم را بر روی روسیه گشود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  جان مک کین سناتور پرنفوذ آمریکایی در پی سرنگونی هواپیمای مالزیایی در آسمان اوکرین خواهان واکنش شدید علیه روسیه و جدایی طلبان اوکراین شده است.

  هنوز مشخص نشده عامل سقوط این هواپیما کیست. مقامات اوکراینی جدایی طلبان هوادار روسیه را مسئول سرنگونی این هواپیما قلمداد کرده اند، اما آنها این ادعای اوکرین را رد می کنند.

  جان مک کین سناتور با تجربه و پرنفود آمریکایی که هنوز مطمئن نیست چه کسی این هواپیما را سرنگون کرده، می گوید اگر این اقدام توسط جدایی طلبان هوادار روسیه انجام گرفته باشد، در آن صورت آمریکا باید بیش از پیش در بحران اوکراین دخالت کند.

  وی تاکید کرد: "اگر نتایج تحقیقات نشان دهد که این عمل توسط جدایی طلبان رخ داده و یا اینکه روسیه اشتباها به تصور این که یک هواپیمای اوکراینی است آن را سرنگون کرده در آن صورت دروازه های جهنم را بر روی خود گشوده است".

  وی در تاکید بیانات خود به بحث و بررسی دخالت های روسیه در شرق اوکراین در کمیته امور خارجی سنای آمریکا استناد کرده و افزود اقدامات و دخالت های روسیه در شرق اوکراین غیر قابل قبول است.

  مک کین از مقامات کاخ سفید خواسته است تا به مسلح کردن نیروهای اوکرینی بپردازند تا این نیروها بتوانند از خود دفاع کنند.

  مک کین در ادامه گفت: "حادثه غم انگیز سرنگونی این هواپیما، هسته اصلی اشتباهی را نشان می دهد که ما از هفته ها از آن اطلاع داشتیم، و آن این که، روسیه و هوادارانشان در شرق اوکراین توانایی دست زدن به چنین اقداماتی را دارند".

  مک کین پیشتر، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا را متهم کرده بود که در همواره در برابر پوتین بسیار ناتوان بوده و ضعیف عمل می کند.

  تبلیغات