فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اوباما: این اولین هواپیمایی نیست که در اوکراین سرنگون می شود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در یک سخنرانی زنده در کاخ سفید گفت که روسیه در سرنگونی هواپیمای مالزی شریک جرم است.

  وی افزود: "من دیروز در گفتگوی تلفنی با پرزیدنت پوتین به وی گفتم که این اولین هواپیمایی نیست که در اوکراین سرنگون می شود؛ پیشتر نیز یک هواپیمای اوکراینی در همین ناحیه سرنگون شده بود و ما از شما خواسته بودیم که برای حفظ ثبات، آرامش و تمامیت ارضی اوکراین همکاری کنید، اما شواهد نشان می دهد که روسیه در صدد است برای حفظ نفوذ خود در این کشور از شورشیان شرق این کشور حمایت می کند. به پوتین گفتم به سویی گام بردارد که تمامیت ارضی و ثبات اوکراین حفظ شود و روسیه تاکنون از جدایی طلبان حمایت کرده است".

  وی تاکید کرد: "روسیه و اوکراین برای اجرای یک آتش بس همکاری کنند تا یک گروه تحقیقات بین المللی برای یافتن حقایق و دلایل سرنگونی هواپیمای مالزیایی از محل حادثه دیدن و نمونه برداری کنند".

  اوباما افزود: "در این شرایط اطلاعات درست و غلط نیز انتشار می یابد اما باید حقیقت را از غلط تفکیک کنیم تا حقایق سرنگونی هواپیما مشخص گردد.

  اوباما در بخش دیگری از سخنانش گفت: "همه باید سعی کنیم حقایق این حادثه درد آور را شناسایی کنیم و آمریکا آماده است در این زمینه همه گونه همکاری کند از جمله سازمان تحقیقاتی پلیس فدرال آماده است با همه طرف های این تحقیقات همکاری کند".

  اوباما در رابطه با تهاجم اسرائیل به غزه گفت: " دیروز با نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تلفنی صحبت کردم و هنگام صحبت صدای آژیرها را می شنیدم و به او گفتم که آمریکا از حق اسرائیل برای دفاع از خود حمایت می کند و اسرائیل باید سعی کند تونل ها را که تروریست برای نفوذ به اسرائیل بکار می برند نابود سازد و در همین حال اسرائیل باید سعی کند غیر نظامیان و بی گناهان کشته نشوند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران