فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تبادل اتهام اوکراین و جدایی طلبان هوادار روسیه درباره سرنگونی هواپیمای مالزیایی

  منبع: دبی – العربیه.نت فارسی

  یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی مالزی با 295 سرنشین در منطقه تحت کنترل هواداران روسیه در شرق اوکراین سقوط کرد.

  این هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ ۷۷۷ است که از آمستردام به مقصد کوالالامپور در حال پرواز بود و در منطقه مرزی میان روسیه و اوکراین در نزدیکی شهر "شاختارسک" سقوط کرده است.

  فرماندرای منطقه دونیتسک اوکراین اعلام داشت :"شمار قربانیان این سانحه هنوز مشخص نیست، محل سقوط هواپیما تحت کنترل جدایی طلبان هوادار روسیه است.

  اینترفاکس، خبرگزاری رسمی روسیه ضمن انتشار این گزراش به نقل از مسئولان هواپیمایی نوشته است که این هواپیما 280 مسافر و 15 خدمه داشته است که همه آنها کشته شده اند.

  خبرگزاری روسی ایتار تاس گزارش داد که آنتون هراشچنکو، مشاور معاون وزارت کشور اوکراین سقوط این هواپیما را تایید کرده است.

  به گزارش فرانس پرس، پترو بورچنکو رئیس جمهوری اوکراین احتمال سرنگونی این هواپیما را بعید ندانست .

  در همین حال مشاور معاون وزارت کشور اوکراین افزوده که این هواپیما در ارتفاع 10 هزار متری مورد اصابت یک موشک زمین به هوا قرار گرفته است.

  در گزارش اینترفاکس به نقل از جدایی طلبان هوادار روسیه در دونتسک آمده که آنها هرگونه مسئولیت در سرنگونی این هواپیما را رد کرده‌اند.

  به نوشته اینترفاکس سرگی کاوتارادزه، سخنگوی جدایی طلبان اعلام داشته است: "اوکراینی‌ها این هواپیما را هدف موشک قرار داده اند. ما چنین سیستم‌های دفاع هوایی در اختیار نداریم."

  منابع رسانه ای اوکراینی گزارش دادن که تیم های امداد به محل سقوط این هواپیما شتافتند.

  خطوط هوایی مالزی تاکید کرده که تماس با این هواپیما بر فراز اوکراین قطع شده است. این خطوط در صفحه تویتر خود نوشته است که تماس با پرواز ام اچ 17 از مقصد آمستردام قطع شده و افزوده که آخرین منطقه ثبت شده برفراز اوکراین است . خطوط مالزی اعلام داشته جزئیات بیشتر را به اطلاع خواهد رساند.

  به دنبال رد و بدل اتهامات درباره سرنگونی این هواپیمای مسافربری با 295 سرنشین و نگرانی نسبت به احتمال تاثیرگذاری بحران اوکراین بر اقتصاد جهانی، شاخص قيمت سهام در بورس وال استریت دچار کاهش شد.

  تبلیغات