.
.
.

شکنجه وحشیانه گوسفندهای استرالیایی پیش از صادر کردن آنها به جهان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در استرالیا که تولیدات دامی اش را به بیشتر کشورهای جهان صادر می‌شود، پشم گوسفند به زجرآورترین شیوه از بدن این حیوان جدا می‌شود و به این منظور به بدترین شکل شکنجه می‌شود. هدف هم تولید سریع است. این را یک دوربین مخفی فیلم برداری کرده است.

این دوربین از اواخر سال ۲۰۱۳ تا فوریه گذشته، در ۱۹ مرکز چیدن پشم گوسفند در سه ایالت سترالیا، در مکان های مخفی کار گذاشته شد. این سه ایالت عبارتند از: ویکتوریا، نیوثاوث ولز و ثاوث استرالیا. این تحقیق را موسسه Peta انجام داده که در سال ۱۹۸۰ تاسیس شده است. مرکز آن هم در شهر «نورولک» در ایالت ویرجینیای آمریکا است؛ این موسسه بزرگترین جمعیت حمایت از حقوق حیوانات به شمار می‌آید.

نتیجه تحقیقات موسسه Peta که نام اختصاری People for the Ethical Treatment of Animals به معنی «افرادی برای معامله اخلاقی با حیوان» است، روز پنجشنبه در سایت این موسسه و رسانه‌های استرالیا منعکس شد. خلاصه این تحقیق عبارت است از: «استرالیا که بزرگترین صادر کننده پشم به شمار می‌آید و ۲۰ درصد آن را برای مصرف جهانی می‌فروشد، بزرگترین شکنجه گر گوسفندان برای به دست آوردن بیشترین میزان ممکن پشم از آن‌ها است.»

کوبیدن با میل آهنی به سر گوسفند

مشخص شده است که چیدن پشم در آن مراکز و به طور حتم در صدها مرکز دیگر در استرالیا، به سرعت صورت می‌گیرد آن هم با خشونت، به ویژه هنگامی که گوسفند در برابر درد ناشی از جدا کردن وحشیانه پشم واکنش نشان می‌دهد. برای این کار از تیغ‌های برقی ویژه استفاده می‌شود. در یکی از ویدیوی‌هایی که «العربیه.نت» آن را عرضه می‌کند، هنگامی که گوسفند به دلیل درد واکنش نشان می‌دهد، با یک میل فلزی بر سرش می‌کوبند تا آرامش کنند.

در صحنه‌‌ای دیگر می‌بینیم که یکی از کارگران گوسفند معترض را خفه می‌کند و سپس با مشت به بینی و دهانش می‌زند. پس از آن می‌بینیم کارگر دیگری برای کردن گوسفند هنگام چیدن پشمش با لگد به این حیوان می‌کوبد سپس پایش را بر گردنش قرار می‌دهد تا آن را بی حرکت نگاه دارد و با خشونت پشمش را بچیند.

پشم زن پنجمی هم هست که روی گوسفند می‌نشیند و پشمش را می‌چیند در حالی که هیچ اهمیتی به زجر واضح حیوان نمی‌دهد. این حرکت‌ها گاهی باعث خونریزی از پوست حیوان نیز می‌شود که در این فیلم‌ها خونریزی از گردن یکی از گوسفندان را می‌بینیم در حالی که اهمیتی به آن داده نمی‌شود. سپس گوسفند به کناری افکنده می‌شود و در نهایت در حال درد کشیدن دیده می‌شود.

اما گوسفندی که مقاومت می کند با رفتاری بدتر مواجه می شود بطوریکه از زمین برداشته شده و محکم به زمین کوبیده می‌شود.