.
.
.

اسرائیل: ایران و قدرت‌های جهانی به توافق هسته‌ای دست نخواهند یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

يووال اشتاينز وزير امور استراتژی اسرائیل می‌گوید که تل آویو معتقد است «قدرت‌های جهانی و ایران تا پایان ضرب الاجل ۲۰ جولای، به توافق هسته‌ای دست نخواهند یافت.»

به گزارش خبرگزاری رویترز، این سخنان آقای اشتاینز در جریان سفرش به آمریکا و در دومین روز از مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ برای دستیابی به توافق نهایی هسته‌ای ایراد شده است.

هدف از این مذاکرات که در وین جریان دارد، دستیابی به توافقی است که برپایه آن، تحریم‌های بین المللی اعمال شده بر ایران رفع شود.

این تحریم‌ها به منظور مقابله با برنامه اتمی ایران اعمال می‌شود که غرب آن‌ را غیر شفاف و احتمال در مسیر دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای می‌داند.

اسرائیل همواره برنامه هسته‌ای ایران را یک تهدید دانسته و بر ضرورت برچیدن کامل آن تاکید کرده است.

اشتاینز گفته است: «ایرانی‌ها با سیاستی تندرو و بدون آمادگی برای دادن امتیاز، پای میز مذاکرات حاضر شدند و می‌‌خواهند از این مرحله برای تلطیف و نرم کردن موضوع طرف مقابل استفاده کنند.»

او افزوده است: «سفرم به واشینگتن نشان‌ دهنده اهمیت این مساله برای اسرائیل است؛ مساله‌ای که مهم تر از تروریسم خطرناک به پا خاسته از غزه، کشته شدن نوجوانان اسرائیلی و مشکلات در مرزهای شمالی با لبنان و سوریه است.»

این وزیر اسرائیلی تاکید کرد که ایران باید به شکل کامل برنامه غنی سازی اورانیوم خود را برچیند. او گفت: «اصرار نکردن بر این مساله خود به نوعی عقب نشینی از سوی غرب یا قدرت‌های جهانی است و معتقدیم اشتباه است.»