.
.
.

ویدیوی جالب شکار تمساح توسط پلنگ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گاهی اوقات دنیای حیوانات صحنه های هیجان انگیزی از نزاع قدرت بین آنها را به نمایش می گذارد. و اما برجسته ترین این صحنه ها هنگامی است که یک شکارچی قوی خود شکار می شود. این چیزی است که برای یک تمساح در یکی از سواحل برزیل اتفاق افتاد. هنگامی که تمساح در ساحل استراحت می کرد ناگهان پلنگی که او را از پیش تعقیب می کرد با یک خیز سریع تمساح را شکار می کند، به طوری که اجازه فرار یا دفاع را از تمساح می گیرد.

این ویدیوی جالب در سواحل رودخانه کوابا در باتلاق های غرب برزیل، توسط یک عکاس 39 ساله آمریکایی به نام جاستین بلک تصویر برداری شده است.

در تصویر ویدیویی که روزنامه "دیلی میل" آن را منتشر کرد پلنگ را نشان می دهد که چگونه ماهرانه در آب به آرامی شنا می کند تا اینکه نزدیک ساحل با خیز فوق العاد از پشت به تمساح حمله می برد و این موجود بزرگ و قدرتمند را شکار و سپس با خود به طرف دیگر رودخانه حمل می کند.

بلک می گوید:"واقعا صحنه بسیار خیره کننده ای که یک پلنگ چگونه تمساحی را در آب غافلگیر می کند. این صحنه مرا به یاد تمساح های آفریقا می اندازد که چگونه حیوانات را غافلگیر کرده و آنها را شکار می کنند. بلک می گوید تمساحی که این پلنگ شکار کرده تقریبا 68 کیلوگرم وزن داشت اما با این حال پلنگ آنرا براحتی با خود می کشید.

به گفته کارشناسان تقریبا بین 4 تا 7 هزار پلنگ در حال حاضر در کنار باتلاق های پانتانال برزیل زیست می کنند. این پلنگان در روز روشن به شکار تمساح های آمریکایی می پردازند و در شکار تمساح به مهارت فوق العاده ای دست یافته اند.