.
.
.

رئیس جمهور آمریکا فرا رسیدن ماه رمضان را به مسلمانان تبریک گفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه 27-6-2014 به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان طی پیامی که بر وب سایت کاخ سفید منتشر شده، از طرف مردم آمریکا، همسرش میشل و خودش، فرا رسیدن این ماه را به همه مسلمانان، در آمریکا و سراسر جهان، تبریک گفت.
رئیس جمهور آمریکا، ضمن خوش آمد گویی به شماری از مسلمانان آمریکایی هنگام حضور بر سفره افطار کاخ سفید، ضمن تشکر از مسلمانان آمریکایی، ماهی مملو از صلح و همراه با تفاهم برای همه آرزو کرد.


اوباما در پیام تبریک خود، ماه مبارک رمضان را "فرصتی برای تأمل در خویشتن و جلوگیری نفس از راه عبادت و روزه داری، و نیز، فرصتی برای تجدید عهد مسلمانان جهان به یاری محرومان و کسانی که در دام تنگی های اقتصادی و بی عدالتی دست و پا می زنند" قلمداد کرد.

وی اظهار داشت:" ما در آمریکا، از سازمان ها، افراد و کارآفرینان مسلمان-آمریکایی که با هدف فرصت آفرینی برای همه، در کاهش نابرابری های اقتصادی و فقرزدایی تلاش می کنند، سپاسگذاریم . این افراد نه تنها از طریق کمک به امور خیریه، بلکه با نوآوری و خلاقیت هایشان برای توانمندسازی دانشجویان، کارگران، و خانواده ها از راه تحصیل، آموزش های حرفه ای و تامین های بهداشتی، انجام می دهند".

باراک اوباما افزود:"رمضان در عین حال به ما یادآوری می کند که آنچه بر خود نمی پسندیم بر دیگران روا نداریم. و به اصول بنیادی که مؤمنان همه ادیان جهان را به هم می پیوندد، یعنی به آرزوی برقراری صلح، عدالت و برابری بیندیشیم".

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت:"در روزهایی که بسیاری از مردم جهان همچنان به رنج و درد ناشی از جنگ های بی معنی و خشونت گرفتارند، این اوقات قدسی، تعهد مشترک ما را در دست یابی به عدالت و صلح و حفظ کرامت فرد فرد انسان ها یادآور می شود".

او در پایان اظهار داشت:"به رسم همه سال های ریاست جمهوری ام، امسال نیز حضور مسلمانان آمریکایی را ازسراسر آمریکا بر سفره افطار در کاخ سفید خوش آمد می گویم و آن را فرصت دیگری می دانم تا ضمن ابلاغ سپاس های آمریکا از مسلمانان آمریکایی به خاطر سهمی که در پیشرفت این کشور داشته اند، برای همه مسلمانان در سراسر جهان ماهی مبارک و سرشار از شادی برای خانواده ها و جوامع، همراه با صلح و تفاهم، آرزو کنم. رمضان کریم".