.
.
.

وزیر خارجه آمریکا برای بررسی اوضاع عراق وارد جده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جان کری، وزیر امورخارجه آمریکا روز جمعه 27-6-2014 برای بررسی اوضاع عراق و یافتن راه حلی برای پایان دادن به بحران این کشور به سعودی سفر کرد و با ملک عبدالله پادشاه این کشور به گفتگو می نشیند.

به گزارش تلویزیون العربیه، خطر داعش در مناطق مهم عراق و همچنین تهدیدی که در پی گسترش فعالیت های این گروه در منطقه خاورمیانه در پی خواهد داشت، از مهمترین مسائلی است که وزیر خارجه آمریکا در دیدار خود با مقامات سعودی به آن می پردازد.

گروه دولت اسلامی عراق و شام "داعش" بخش های وسیعی از سوریه و عراق را تحت کنترل خود دارد. این گروه تهدید کرده است که در مرحله بعدی به بغداد حمله خواهد کرد.

جان کری روز پنجشنبه به منظور متحد کردن تلاش های منطقه ای برای برخورد با داعش، با وزرای امورخارجه پادشاهی سعودی، امارات متحده عربی و اردن هاشمی دیدار و گفت وگو کرد.

کارشناسان می گویند که به نظر می آید که ایالات متحده از سعودی بخواهد تا از نفوذ خود در بین شبه نظامیان سنی عراق استفاده کند تا به اقدامات ضد داعش کمک کنند.

در حالی که کشورهای عربی به وضوح اعلام کردند که عملکرد فرقه گرایانه نوری مالکی باعث بروز چنین بحرانی در عراق شده است.

این در حالی است که آمریکا اعلام کرده که در حال بررسی نحوه انجام حملات هوایی ضد گروه داعش در عراق است.

روز چهارشنبه ایالات متحده اعلام کرد که 300 مشاور نظامی برای کمک به نیروهای مسلح عراق به این کشور اعزام خواهد کرد. شماری از این نیروها روز پنجشبه وارد عراق شدند.