.
.
.

کابینه دولت جدید هند و اتهام مدارک جعلی وزرای پیشنهادی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انتقادات از دولت جدید هند برای مدارک تحصیلی جعلی "اسمرتی ایرانی" فروکش نکرده بود که یک وزیر دیگر دستش رو شد. این بار سیاستمداری به نام "گوپی ناته مند" از رهبران حزب "بهاراتا جاناتا" در ایلات مهاراشترا زیر ذره بین قرار گرفته است.

بر اساس گزارش العربیه به نقل از روزنامه هندی "انقلاب" وزیر توسعه روستایی کابینه مودی در زندگینامه خود نوشته است که در سال 1976 از دانشکده حقوق پونه فارغ التحصیل شده است. اما در وبسایت این دانشکده سال افتتاح و آغاز به کار آن 1978 ذکر شده است.

حال سوال این است اگر این همان دانشکده است که این وزیر در زندگینامه اش از آن اسم برده، پس وی چطور دو سال پیش از آغاز به کار آن دانشکده از آن فارغ التحصیل شده و مدرک گرفته است؟

این مسئله در شبکه های اجتماعی هند مثل فیسبوک، توییتر و واتس آپ مورد بحث کاربران قرار گرفته، و دولت مودی را به تمسخر گرفته اند. اما هنوز به این مسئله توضیحی داده نشده که آیا در زندگینامه این وزیر یک اشتباه تایپی صورت گرفته یا خیر.

در این رسانه های اجتماعی روی تحصیلات وزرای کابینه مودی بحث در گرفته، که بیش از نیمی از آنها فقط بین کلاس پنجم تا یازدهم تحصیلات دارند.

جالب است گفته شود در پرونده "اسمرتی ایرانی" وزیری که پیش از این به دلیل دادن اطلاعات غلط در مورد خودش به کمیسیون انتخابات کابینه مودی شدیدا مورد انتقاد قرار گرفته بود و برای پاداش این افشا گری 5 تن از کارکنان دانشگاه دهلی اخراج شدند.

دبیر کل حزب کنگره همراه با انتقاد شدید از کابینه مودی از اخراج این کارکنان دانشگاه دهلی گفت: "این است شفافیت دو لت مودی؟"