۴ دختر نیجریه ای از دست بوکوحرام گریختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات محلی در نیجریه روز پنج شنبه ۲۹ مه 2014 از فرار چهار دختر ربوده شده از دست گروه تروریستی « بوکو حرام» در شمال شرق این کشور خبر دادند.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات نیجریه گزارش داد که شمار دختران ربوده شده که توانستند از چنگال گروه بوکو حرام رهایی یابند ، به ۵۷ نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش برغم رهایی شماری از ربوده شدگان اما بیش از ۲۰۰ دختر نیجریه ای در اسارت افراد بوکو حرام باقی مانده اند.

موسی انوا سخنگوی امور آموزش در نیجریه ، بدون ذکر جزئیات بیشتری ، خبر رهایی ۴ دختر ربوده شده را اعلام کرد.

الکس باده فرمانده ستاد دفاع نیروی هوایی نیجریه گفته بود که ارتش کشورش مکان بازداشت دختران را شناسایی کرده است اما به خاطر حفاظت از جان دختران ربوده شده ، مایل به استفاده از نیروی هوایی علیه گروه بوکو حرام نیست.

کارشناسان نیجریه ای بر این باور هستند که اقدام نظامی علیه بوکو حرام ، می تواند خطرات جانی برای دختران ربوده شده ، در پی داشته باشد.

ارتش نیجریه به دلیل عدم واکنش سریع به عملیات ربوده شدن بیش از ۲۰۰ دانش آموز دختر در شمال شرق این کشور ، از سوی مردم نیجریه مورد انتقاد قرار گرفته است.

بیش از ۲۷۶ دانش آموز دختر یکی از مدارس دبیرستانی در شمال شرق نیجریه در ۱۴ آوریل گذشته ، هنگامی که مشغول ادای امتحان خود بودند، به دست گروه تروریستی بوکوحرام ربوده شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size