ویدیوی نمایش خودروی بدون راننده گوگل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گوگل اولین نمونه خودروی بدون راننده خود را روز سه شنبه 27 مه 2014 به نمایش گذاشت. خودرویی بدون فرمان، و پدال گاز و ترمز.

ظهور این خودرو مرحله ای دیگر از پروژه خودروهای بدون راننده گوگل است که فکر اولیه آن مربوط به ابتدای دهه 2000 میلادی می شود. گوگل پروژه خود را در سال 2008 راه اندازی کرد، و ابتدا با تبدیل یک مدل از خودروی تویوتای "پیروس" و بعد یک مدل لکزوس با سنسورها و دوربینهای کنترل سرعت، و اسکنر لیزری بر روی سقف کار خود را شروع کرد.

اما این نمونه جدید اولین خودروی بدون راننده برقی گوگل است که مورد آزمایش قرار می گیرد، و اولین در نوع خود در این پروژه 5 ساله است. این خودرو شبیه نیسان "مایکرو" است، و ظرفیت 2 سرنشین و مقداری بار را دارد.

این خودرو نزدیکترین نمونه به رویای گوگل برای ساخت یک ماشین خودکار تخیلی سالهای آینده است. این نمونه در شهرک "مانتن ویوی" کالیفرنیا، محل استقرار شرکت گوگل،به نمایش گذاشته شد.

موتور برقی این ماشین 160 کیلومتر برد دارد، و از سنسور، نرم افزار محل یاب، و نقشه های بسیار دقیق استفاده می کند.

نرم افزار این خودرو قادر به شناسایی، اشیاء، مردم، ماشینها، علائم رانندگی، چراغ قرمز، و مراعات کردن قوانین رانندگی است. این ماشین حتی می تواند کارهای جاده سازی را نیز شناسایی کند.

حداکثر سرعت این خودرو 40 کیلومتر در ساعت است و به همین دلیل در تمامی جاده ها قادر به عبور نیست. یک مدل از این ماشین در جاده های ایالت کالیفرنیا بیش از یک میلیون کیلومتر رانندگی و از جمله 1600 کیلومتر در سخت ترین شرایط جاده ای را با موفقیت به پایان رسانده است.

شرکت گوگل در این مرحله هیچ گونه اطلاعی در باره قیمت این خودرو نداده، زیر به گفته این شرکت این خودرو هنوز در مرحله نمونه سازی می باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید