تاكيد اوباما بر حمایت از مخالفان اسد و گفت و گو با ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی شامگاه دیشب ۲۸ مه ۲۰۱۴خود در دانشگاه «وست پوینت» نیویورک بر حمایت از مخالفان معتدل سوری و ادامه گفت و گو با ایران برای حل پرونده هسته ای این کشور تاکید کرد.

وی در سخنان دیشب خود استفاده از نیروی نظامی کشورش علیه ایران را رد کرد، و از حصول توافق با ایران در موضوع برنامه هسته ای این کشور سخن گفت.

اوباما در پاسخ به منتقدان خود درباره اتخاذ سیاست گفت و گو با ایران گفت :« برای اولین بار در یک دهه گذشته، فرصت بسیار واقعی وجود دارد که به یک توافق دست یابیم. چیزی که بسیار موثرتر از توسل به زور است.»

اوباما در عین حال گفت :« باوجود هشدارهای پی در پی ایالات متحده، اسرائیل و دیگر کشورها، برنامه هسته ای ایران بطور پیوسته در طول چند سال پیشرفت کرد.»

رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: "همه گزینه ها برای پیشگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای را محفوظ نگاه داشته ایم."

اوباما درباره بحران سوریه از تصمیم دولتش بر افزایش کمک های نظامی به مخالفان اسد خبر داد.

رئیس جمهور آمریکا در این زمینه گفت :« با کنگره درباره افزایش حمایت نظامی از مخالفان معتدل رژیم سوریه که می توانند جایگزین بهتری نسبت به تروریستها و دیکتاتوری وحشی باشند کار خواهم کرد.»

وی در این گفت و گو بر حمایت کشورش از کشورهای همسایه سوریه از جمله اردن ، لبنان ، ترکیه و عراق به خاطر استقبال آنها از پناهجویان سوری تاکید کرد.

اوباما همچنین از تاسیس صندوقی با پنج میلیارد دلار بودجه برای کمک به کشورهایی که با تروریسم مبارزه کنند ، خبر داد .

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید