سرانجام اطلاعات ماهواره ای پرواز 370 مالزی منتشر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دوماه بعد از ناپدید شدن پرواز 370 هواپیمایی مالزی، و پس از درخواستهای مکرر خویشاوندان سرنشینان این هواپیما، دادهای ارتباطی بین این هواپیما و ماهواره ها منتشر شد.

اما بلافاصله بعد از انتشار این دادها، انتقاده ها از عدم ارائه آن به گونه ای که کارشناسان بتوانند درستی داستان رسمی را مورد ارزیابی قرار دهند، بار دیگر مطرح شده است.

به گزارش شبکه خبری سی.ان.ان، روز سه شنبه 27 مه 2014، مقامات مالزی یک سند 47 صفحه ای حاوی صدها ارتباط هواپیما با ماهواره بریتانیایی "اینمارست" را منتشر کردند.

در مقدمه این سند آمده است که اطلاعات ارائه شده تمام آنها نیست، و هدف از آن "خلاصه ای از دادهای کتابچه مخابراتی" این هواپیما بوده است.

کارشناسان با استفاده از این داده های مخابراتی، به همراه اطلاعات رادارها و محاسبات عملکرد موتور این هواپیما، توانستند به این نتیجه برسند که این جت مسافربری به جایی دور افتاده در جنوب اقیانوس هند رفته است.

بعضی از خویشاوندان مسافران توضیحات رسمی از این رویداد را قانع کننده نمی دانند و خواستار تحقیق مستقل از اطلاعات پیچیده ای شدند که احتیاج به زمان دارد.

دیوید ساوسی، کارشناس ایمنی شبکه سی.ان.ان گفت که بعضی از اطلاعات مهم که به متخصصان مستقل اجازه آزمودن داستان رسمی ناپدید شدن این هواپیما را می دهد، در این سند نیامده است.

او گفت: "اطلاعات کافی برای آنکه بگوییم آنها اشتباه کرده اند وجود ندارد. ما هنوز باید به دنبال اطلاعات بیشتری باشیم."

هواپیمای شرکت هواپیمایی مالزی با 239 سرنشین، در 8 مارس 2014 در مسیر پرواز کالالامپور به پکن، پایتخت چین از صفحه رادار ناپدید شد. اطلاعات ماهواره ای منتشر شده مربوط به 6 ساعت پس از ناپدید شدن این هواپیما از صفحه رادار می باشد.

ماهها جستجو برای یافتن این هواپیما هنوز به نتیجه نرسیده، و هواپیماها و کشتی های تجسسی تا این زمان نتوانسته اند هیچ علامتی از این هواپیما پیدا کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید