فقیرترین رئیس جمهور جهان درب منزلش را به روی 100 یتیم سوری می گشاید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انتشار اخبار تحسین برانگیز درباره خوزه موجیتا رئیس جمهور اوروگوئه همچنان ادامه دارد. او در آخرین اقدام خود، ۱۰۰ کودک یتیم سوری را در خانه تابستانی خود به حضور خواهد پذیرفت.

به گزارش العربیه کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد روز شنبه ۲۴ مه ۲۰۱۴ اعلام کرد که رئيس جمهور اروگوئه در خانه خود ۱۰۰ کودک یتیم سوری را که در پی جنگ سوریه خانه و خانواده خود را از دست داده اند، استقبال خواهد کرد.

کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل گفته که هر کودک به همراه یکی از نزدیکانش حضور خواهد داشت.

گفتنی است که رئیس جمهور اوروگوئه با دریافت ۱۲هزار دلار در ماه تنها ۱۰٪ از این مبلغ را برای خود حفظ می کند.

وی با پرداخت ۱۱هزار از حقوق ۱۲ هزار دلاری خود به فقرا، دانشجویان نیازمند و امور خیریه، لقب فقیرترین رئیس جمهور جهان را از آن خود کرده است.

خوزه موجیتا همچنین حاضر نیست که در قصر ریاست جمهوری "رزیدنسیا دی سئوارز" که دارای 42 خدمه و کارمند است، زندگی کند. بلکه ترجیح می دهد در مزرعه کوچک متعلق به همسرش در حومه شهر مونته ویدیو، پایتخت اوروگوئه زندگی کند.

از سوی دیگر همسر رئيس جمهور اروگوئه گفته که این اقدام در جهت تشویق جامعه جهانی به توجه به فاجعه سوریه است. وی افزوده که رئیس جمهور اروگوئه در ابتدا می خواست برای دست زدن به این اقدام از پارلمان کشورش اجازه بگیرد، اما در پایان این تصمیم را به تنهایی گرفت.

مشهورترین عبارت رئيس جمهور اروگوئه این است که گفته است: « کسی که ثروت را دوست دارد ، جایی در جهان سیاست ندارد.»

او در همان منزل و در همان منطقه و با همان شیوه ای زندگی می کند که پیش از تصدی پست ریاست جمهوری اروگوئه زندگی می کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید