ارتش تایلند با برکناری دولت قدرت را در دست گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژنرال پرایوت چان اوچا فرمانده ارتش تایلند در نقطی تلویزیونی اعلام کرد که ارتش با برکناری دولت، زمام امور را در این کشور به دست گرفت.

ژنرال چان پنجشنبه ۲۲ می‌افزود که پس از برگزاری جلسه با تمام گروه‌ها و جریان‌های درگیر با هدف یافتن راه حلی برای تظاهرات ضد دولتی که از ۶ ماه پیش تا کنون ادامه دارد، ارتش تصمیم گرفت خود دولت را در دست گیرد.

فرمانده ارتش تایلند تاکید کرد که به قدرت رسیدن ارتش تاثیری بر روابط بین المللی این کشور نخواهد داشت.

وینتای سوفاری جانشین سخنگوی ارتش تایلند نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که پرایوت چان اوچا ریاست شورای نظامی که اداره امور کشور را در دست خواهد گرفت، بر عهره می‌گیرد.

او افزود که اجرای قانون اساسی به حال تعلیق در آمده اما مجلس سنا و دادگاه‌ها، به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه یک مسئول بلند پایه در ارتش تایلند گفت که ارتش و پس از برکناری دولت، خودروهایی زرهی برای دور راندن معترضان از محل‌هایی که تجمع کرده‌اند، اعزام خواهد کرد.

از زمان آغاز بحران در تایلند، تظاهر کنندگانی در دو مجموعه مخالف و هوادار دولت در مناطق مختلف بانکون پایتخت این کشور، تجمع کرده‌اند.

فرمانده ارتش تایلند از روز سه شنبه برقراری قانون وضعیت فوق العاده اعلام کرده بود و تاکید کرده بود عمل به این قانون تا زمان بازگشت امنیت و نظم ادامه خواهد داشت و دو طرف باید بایکدیگر گفت‌و‌گوی سیاسی را آغاز کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size