استخوان هاى بزرگترین دایناسور جهان پیدا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروهی از محققان "دیرین شناس" فسیل های اسکلت یک دایناسور را در صحرای آرژانتین کشف کردند که تاکنون بزرگترین از نوع خود می باشد.

از نظر بزرگی این فسیل، فقط استخوان ساق پای او به اندازه قد یک انسان است و بر اساس برآورد دانشمندان این دایناساور 40 متر طول و 20 متر ارتفاع داشته است.

براساس گزارش روزنامه آرژنتینی "کلارین" از نظر بزرگی، این بزرگترین حیوانی است که تاکنون پیدا شده و روی خشکی زمین زندگی می کرده است.

این دایناسور عظیم‌الجثه که وزن آن حدود 77 تن (مجموعا برابر وزن 14 فیل آفریقایی) تخمین زده می‌شود، گیاه‌خوار بوده و احتمالا در آخرین دوره حیات دایناسورها بروی کره زمین در جنگل های آنموقع پاتاگونیای آرژانتین می‌زیسته است. چون پاتاگونیا در حال حاضر صحراست.

این دایناسور حدود 140 میلیون سال پیش می زیسته است.

بزرگترین فسیلی که پیش از این یافت شده بود در همین ناحیه و نام آرژانتیناسور به خود گرفته بود.

دانشمندان "دیرین شناسی" که روی این فسیل کار می کنند، گفتند طبعا این دایناسور اسمی به خود خواهد گرفت که به محل یافت آن و کشاورزانی که متوجه آن شدند و ما را خبر کردند، مسمی خواهد شد.

این دایناسور برغم بزرگی و وزنش، در مقابل بزرگترین حیوانی که در حال حاضر بر روی زمین زندگی می کند، کوچک است. آن حیوان وال آبی است که می تواند تا 200 تن وزن داشته باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید