بلاتر: تصمیم به برگزاری جام جهانی 2022 در قطر یک اشتباه بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) روز جمعه 16 مه 2014 اعلام کرد که انتخاب قطر برای برگزاری جام جهانی 2022 یک اشتباه بود. وی می گوید که دمای هوا در کشور قطر هنگام برگزاری این مسابقات بسیار گرم و غیر ممکن خواهد بود.

به گزارش سایت ورزشی العربیه وی در پاسخ به سوال خبرنگار یک شبکه تلویزیونی سوئيسی گفت :« بله با اطمینان بگویم انتخاب قطر اشتباه بود.»

بلاتر افزود:« می دانید که همه در زندگی خود اشتباه می کنند ، گزارش فنی نشان می دهد که دمای هوا در قطر در تابستان بسیار گرم خواهد بود اما کمیته اجرایی فیفا با اکثریت آرا این کشور را برای برگزاری این مسابقات برگزید.»

فیفا در سال 2010 در شرایطی به میزبانی قطر رای داد که آمریکا، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا هم برای میزبانی جام جهانی فوتبال اعلام آمادگی کرده بودند.


رئیس 78 ساله فدراسیون بین المللی فوتبال در این گفت و گو بار دیگر پیشنهاد داد تا مسابقات جام جهانی 2022 قطر ، به جای تابستان در زمستان برگزار شود.

وی در این زمینه گفت :« باید واقع بین باشیم ، برگزاری جام جهانی در قطر در فصل تابستان برغم اصرار مقامات ورزشی این کشور ، غیر ممکن است ، باید مسابقات را در زمستان ، در پایان سال میلادی برگزار کنیم.»

بلاتر در حالی برگزاری مسابقات جام 2022 قطر را در زمستان پیشنهاد می دهد که تغییر در زمان انجام این مسابقات نیاز به تغییر در کلیه برنامه های فدراسیون های فوتبال کشورهای جهان بویژه راه یافتگان به این جام خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید