نتانیاهو: ایران و کره شمالی دو رژیم نابکار هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ایران و کره شمالی را متهم کرد که به تبادل اطلاعات هسته ای می پردازند. وی این سخنان را در سفرش به ژاپن بیان داشت.

لازم به یاد آوری است که برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی برای ژاپن بسیار نگران کننده است و به همین دلیل ژاپن آنرا چالشی بزرگ برای امنیت خود تلقی می کند.

نتانیاهو در ژاپن با شینزه آبه نخست وزیر و فیمیو کیشیدا وزیر امور خارجه دیدارهایی داشته است. پس از این ملاقات در پاسخ به این سئوال که آیا کره شمالی در برنامه های موشک سازی و هسته ای از ایران کمک می گیرد؟ گفت : "بله. اصل مسئله همین است". وی افزود : "هر نوع فن آوری که ایران داشته باشد آنرا با کره شمالی به اشتراک می گذارد".

از سوی دیگر، کره شمالی به رغم همه تحریم هایی که علیه آن اعمال شده خود را برای ششمین آزمایش هسته ای آماده می سازد. ژاپن شدیدا نگران برنامه موشک های بالستیک و هسته ای کره شمالی است.

به رغم این نگرانی های ژاپن، این کشور روابط دوستانه خود را با ایران ادامه داده است. نتانیاهو در گفتگوی خود با "کیشیدا" وزیر امور خارجه ژاپن گفت: "هر دو رژیم ایران و کره شمالی، رژیم های نابکاری هستند. همانطوریکه شما از برنامه های هسته ای رژیم کره شمالی نگران هستید ما از برنامه ای هسته ای رژیم ایران نگرانیم و امنیت خود را در خطر می بینیم."

نتانیاهو با اظهار افسوس گفت ایران توانسته است تمام دنیا را فریب دهد. وی افزود : "آیت الله های ایرانی قابل اعتماد نیستند. اگر جامعه بین المللی خواهان جهانی خالی از ترور و وحشت باشد، باید جلوی ایران را در دست یافتن به سلاح هسته ای بگیرد".

وزیر امورخارجه ژاپن با تاکید بر مذاکرات جاری 6 قدرات جهان با ایران گفت، جامعه جهانی باید از این مذاکرات حمایت کند تا به نتیجه مطلوب برسد.

لازم به یادآوری است که ایران همواره تاکید می کند که برنامه هسته ای این کشور اهداف صلح آمیز دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size