ویدیوی دختران ربوده شده نیجریه ای بدست بوکوحرام

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، روز دوشنبه 12 مه 2014 ویدیوی تازه ای از حدود 300 دختر بچه ربوده شده نیجریه ای منتشر شد.

در این ویدیو، ابوبکر شکو، رهبر سازمان بوکوحرام که بدنبال برقرار قانون شرع اسلام در کشور نیجریه است، می گوید حاضر است این دختران مدرسه ای را با زندانیان این سازمان معاوضه کند.

هنوز سندیت این ویدیو مورد تایید قرار نگرفته، و معلوم نیست که در چه زمانی تهیه شده است.

شکو می گوید که این دختران به دین اسلام درآمده اند. در این ویدیو حدود 100 دختر بچه نشان داده می شود که همگی حجاب کامل اسلامی دارند، و سه نفر از آنها در مقابل دوربین حرف می زنند.

شکو گفت که که این دختران تا زمان آزادی شبه نظامیان زندانی بوکو در اسارت خواهند ماند.

حدود یکماه پیش شبه نظامیان بوکوحرام به مدرسه ای در روستای چیبوک حمله کردند و دختران این مدرسه را که مشغول امتحان بودند را ربودند. تعدادی از این دختران توانستند بگریزند، اما 200 نفر در اسارت باقی مانده اند.

بوکوحرام از سال 2009 تا کنون هزاران نفر را در کشور نیجریه کشته و مناطقی از این کشور را دستخوش ناآرامی کرده است. کشور نیجریه بزرگترین کشور قاره آفریقا از نظر جمعیت و اقتصاد است.

ربودن دسته جمعی این دختران، کشور نیجریه را در مرکز توجه بین المللی قرار داده، و دولت نیجریه بخاطر آنچه که کندی در واکنش به این رویداد خوانده می شود مورد انتقاد قرار گرفته است.

میشل اوباما، همسر باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، با استفاده از برنامه هفتگی رئیس جمهوری، توجه عمومی در آمریکا را به این موضوع جلب کرده، و گفت: "شوهرم و من، همچون میلیونها نفر در سراسر جهان از این موضوع خشمگین و دلشکسته هستیم."

روز دوشنبه اتحادیه اروپا از مداخله شورای امنیت سازمان ملل متحد در این باره حمایت کرد و خواستار اقداماتی علیه بوکوحرام شد. شورای امور خارجه اتحادیه اروپا در بیانیه ای گفت: "اتحادیه اروپا تلاش می کند تا به مصونیت کسانی که در درگیریهای بین المللی دست به خشونت های جنسی می زند، پایان دهد."

هم اکنون کارشناسان امنیتی آمریکا و بریتانیا در جستجو برای یافتن دختران ربوده شده با ارتش نیجریه همکاری می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید