یک بازیکن خوابیده روی زمین.. روش جدید تیم برزیلی برای مقابله با ضربه کاشته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بازیکنان باشگاه برزیلی «پونتی بریتا»، روشی جدید برای مقابله با خطر ضربه‌های کاشته مستقیم ابداع کردند. آن‌ها از این روش در مسابقه با تیم «بارانا» در چارچوب رقابت‌های جام حذفی باشگاه برزیل، استفاده کردند.

در این روش جدید، یکی از بازیکنان پشت سر دیواره دفاعی معمول، بر روی زمین می‌خوابد تا بتواند مانع از ورود توپ‌های زمینی به دروازه شود.

در بسیاری از مسابقه‌های فوتبال، توپ‌های کاشته به صورت زمینی و از میان پاهای دیواره دفاعی، وارد دروازه حریف می‌شود. چندی پیش چنین گلی توسط کریستیانو رونالدو ستاره تیم رئال مادرید اسپانیا وارد درازه تیم آلمانی بایرن مونیخ؛ آن هم در رقابت‌های دوز یک چهارم پایانی قهرمانی باشگاه‌های اروپا.

البته روش تیم «پونتی بریتا» برای مقابله با ضربه مستفیم تیم «بارانا» موفق نبود. بازیکن تیم حریف، دیواره دفاعی را فریب داد و در ضربه‌ای بلند، توپ را از بالای دیواره، به طاق دروازه کوبید. با این گل زیبا در دقیقه پایانی نیمه اول بازی، نتیجه ۱-۱ مساوی شد.

البته در ‌‌نهایت مسابقه به ضربه‌های پنالتی کشیده شد و تیم «پونتی بریتا» با نتیجه ۸ بر ۷، بر حریف خود فائق آمد و به مرحله بعدی رقابت‌های جام حذفی باشگاه‌های برزیل رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size