اوباما: پوتین باید جایزه صلح نوبل بگیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا، روز یکشنبه 4 ماه مه در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید، و در اشاره به بحران اوکراین، با شوخی و خنده رو به خبرنگاران کرد و گفت: پوتین باید جایزه صلح نوبل را دریافت کند!


رئیس جمهور آمریکا گفت: "این روزها به نظر می رسد که هر کس می تواند جایزه صلح نوبل بگیرد"، جایزه ای که خود وی را در سال 2009 شگفت زده کرد.


در ضمن پوتین در لیست امسال کاندیداهای دریافت جایزه صلح نوبل قرار دارد.

سالی یک بار رئیس جمهور آمریکا و همسرش، میزبان خبرنگاران و اصحاب رسانه می شوند و با آنها شام می خورند. مهمانی امسال همزمان با روز آزادی مطبوعات و رسانه ها در کاخ سفید برگزار شد. در این مهمانی رئیس جمهور معمولا در مورد خودش جوک می گوید، و مخالفان سیاسی خودش را هم مسخره می کند.

شوخی در مورد اخبار جدی

اوباما به شوخی گفت: "من هنوز ساعت بدنم پس از سفر طولانی آسیا به حالت عادی برنگشته است".

وی افزود: "ما این روزها باید خیلی زحمت بکشیم تا "سی ان ان" خبری از ما منتشر کند". این اشاره ای طنز آمیز به پوشش وسیع هواپیمای مفقود شده مالزیایی است.

وی با طنز گفت: "فکر می کنم سی ان ان هنوز دنبال میز خودش می گردد".

اوباما افزود : " ان بی سی NBC هم خیلی خوشحال است که امروز اینجا شرکت دارد، چون هیچوقت جمعیتی به این بزرگی ندیده است".

کانال محافظه کار فوکس نیوز نیز از طنز اوباما در امان نماند.

فوکس نیوز وقتی ریاست جمهوری من تمام شود، خیلی دل تنگ می شود. قانع کردن مردم آمریکا که هیلاری در کنیا متولد شده خیلی مشکلتر است".

شرکت کنندگان این ضیافت از افراد مشهور، کارخانه داران، بازرگانان، سیاستمداران و روزنامه نگاران تشکیل شده اند. برگزاری این ضیافت را اتحادیه خبرنگاران مستقر در کاخ سفید به عهده دارد، که در سالهای اخیر به "مهمانی خل و چل ها" مشهور شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید