ویدیوی ظهور اسامه بن لادن در برزیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به نظر می رسد که این ضرب المثلی عربی که می گوید "هر چهل نفر از یک خلقتند" در باره یک مرد برزیلی که بسیار شبیه اسامه بن لادن رهبر سابق القاعده است، صدق می کند".

به گزارش روزنامه بریتانیایی "دیلی میل"، سیارا فرانسیسکو فرناندز، شهروند برزیلی از شباهت خود با رهبر سابق القاعده که در پاکستان کشته شد، نهایت استفاده را نموده و از این طریق سرمایه گذاری تجاری کرده است. وی به دلیل شباهت زیاد با بن لادن مورد توجه بسیاری از مردم منطقه خود قرار گرفته است. او از این موقعیت استفاده کرده و یک کلوب شبانه به اسم "کلوب بن لادن" باز کرده است.

انتظار می رود که این کلوب شبانه تعداد زیادی از گردشگران که برای حضور در مسابقات جام جهانی فوتبال به برزیل می آیند را به خود جذب کند.

فرناندز گفته است که شباهت زیاد او به بن لادن، پس از حملات 11 سپتامبر 2001 در ایالات متحده، باعث شده تا بارها بازداشت شود.

وی ضمن توضیح یک مورد بازداشت وی توسط پلیس، گفت:" روزی یکی از مشتریان که متوجه شباهت شدید من با بن لادن شده بود، به مقامات امنیتی گزارش داد که بن لادن در محله ای در برزیل مخفی شده است. گزارش این مشتری منجر به بازداشت من شد".

وی افزود:"اما وقتی پلیس برزیل دریافت که من برای خیلی از برزیلی های هم محله ام آشنا هستم و همه با من عکس یادگاری می گیرند دیگر مرا بازداشت نکرد".

روزنامه "دیلی میل" در گزارش خود نوشته است که این تنها کلوب فرناندز نیست که نام "کلوب بن لادن " را حمل می کند، بلکه در برزیل تعداد زیادی از کافه ها و رستوران ها نام بن لادن دارند، و یکی از معروفترین قهوخانه به "غار بن لادن " معروف است. همچنین شبیه دیگری به بن لادن در شهر "جویزدی ورا " واقع در شمال برزیل، کلوبی را به اسم "بن لادن" باز کرده است .

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size