.
.
.

پخش رایگان مسابقات جام جهانی از سوی شبکه آلمانی ZDF

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی رد شدن اعتراض قطری ها علیه شبکه ZDF ، این شبکه ورزشی آلمانی گفته است که مسابقات نیمه نهایی جام قهرمانان باشگاههای اروپا و نیز بازی های جام جهانی 2014 برزیل را رایگان و به طور زنده پخش خواهد کرد.

به گزارش سایت ورزشی العربیه ، شبکه ورزشی «بی ان سپورت» وابسته به قطر ، علیه شبکه آلمانی ZDF شکایت کرده و خواستار جلوگیری از پخش مجانی مسابقات شده بود.

بر اساس این گزارش ZDF همانند شبکه قطری مسابقات نیمه نهایی جام قهرمانان باشگاههای اروپا و نیز بازی های جام جهانی 2014 را خریداری کرد اما ناگهان اعلام نمود که آنها را رایگان بر روی دو ماهواره نایل ست و هات برد برای همه پخش خواهد کرد.

قطری ها از شبکه آلمانی خواسته بودند تا از پخش رایگان خودداری کنند. شبکه قطری «بی ان سپورت» در صورت پخش رایگان این مسابقات از سوی ZDF ، خسارات مالی فراوانی را متحمل خواهد شد.

رئیس شبکه آلمانی ZDF در واکنش به اعتراض قطری ها گفته است :« ما مانند قطری ها با پول حق پخش را خریداری کردیم ، آنها تصمیم گرفتند شبکه خود را کارتی کنند و ما برخلاف آنها به طور رایگان در اختیار همه قرار خواهیم داد.»

وی در این زمینه افزود : « چگونه کشوری که هیچ گاه به جام جهانی راه نیافته و جمعیت کشورش از یک میلیون نفر بیشتر نیست ، بتواند حق پخش مسابقات جام جهانی را به خود اختصاص دهد.؟»

رئیس شبکه آلمانی ZDF سپس گفت : « فوتبال ، بازی فقراست و ما با فقرا و ثروتمندان هستیم ، بازی های جام جهانی را مجانی در اختیار همه قرار خواهیم داد.»