.
.
.

پوستر یک سلمانی در بریتانیا و اصلاح سر رهبر کره شمالی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو مامور که گفته می شود از مقامات سفارت کره شمالی در لندن بودند، ابتدای ماه آوریل به یک سلمانی در غرب لندن می روند که پوستری تبلیغاتی با عکس کیم جونگ اون، رهبر خودکامه کره شمالی را در ویترین خود زده بود.

داستان از آنجا شروع شد که "کریم نبّاش"، صاحب سلمانی، عکس کیم را در حال سلام نظامی و در کنار آرم تبلیغاتی مغازه اش روی ویترین زد. در زیر این پوستر نوشته شده است: "از موی خود دلخورید؟ اصلاح سر در تمام ماه آوریل با 15% تخفیف."

یک روز "نباش" به روزنامه عصر لندن خبر داد که دو مرد جلوی مغازه او آمدند و شروع به عکس گرفتن کردند. آن دو مرد بعد وارد مغازه شده و به "نباش" گفتند تا پوستر را بردارد. آنها گفتند که این پوستر برای رهبر آنها "توهین آمیز" است.

"نباش" اول حاضر نشد این پوستر را بردارد، ولی بعد برداشت. او به شبکه خبری "اسکای نیوز" گفت که علت برداشتن این پوستر تجمع بیش از حد مردم جلوی مغازه و تاریک کردن مغازه بوده است.

پلیس لندن هم تائید کرد که شکایتی از سفارت کره شمالی در لندن در مورد این پوستر دریافت کرده است. به گفته پلیس مغازه سلمانی در نزدیکی سفارت قرار داشته است.

سخنگوی پلیس گفت که با "تمام طرفهای درگیر این ماجرا" گفتگو کرده، اما "هیچ جرمی اتفاق نیافتاده"، و از مغازه هیچگونه تحقیقی صورت نگرفته است.

ماه گذشته گزارش شده بود که تمامی دانشجویان دانشگاههای کره شمالی از این پس لازم است تا موی سر خود را به سبک رهبر "کیم" بزنند.