فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • در حمله به یک پایگاه نظامی در اوکراین سه شبه نظامی کشته شدند

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  یک مقام اوکراینی گفت که نیروهای گارد ملی این کشور در شهر بندری ماریوپول در جنوب شرقی اوکراین و در کنار دریای آزوف 3 شبه نظامی را که به پایگاه آنها حمله کرده بودند کشتند، 13 نفر را زخمی و 63 نفر از آنها را هم دستگیر کردند.

  آرسن آواکوف، وزیر کشور اوکراین روز پنچشنبه 17 آوریل 2014 در صفحه فیسبوک خود نوشت که یک گروه 300 نفره از شبه نظامیان روز چهارشنبه به این پایگاه حمله کردند.

  آواکوف نوشت: "بعد از حمله این گروه و پرتاب نارنجک و کوکتل مولوتف به محوطه پایگاه، نیروهای اوکراینی اقدام به شلیک هوایی کردند، اما بعد از آنکه این حملات تکرار شد این نیروها به آتش آنها پاسخ دادند. این عملیات هنوز ادامه دارد و واحدهای ویژه پلیس در تعقیب شبه نظامیان مسلح هستند."

  یک تلویزیون خصوصی فیلمی از این حمله نمایش داده که در آن شبه نظامیان ماسکدار در مقابل این واحد ایستاده اند و از سربازان می خواهند تا اسلحه خود را تسلیم کرده و فرمانده خود را به آنها تحویل دهند.

  دیمیتری تیمچوک، رییس مرکز تحقیقات نظامی و سیاسی در کییف، در یک مکالمه تلفنی با روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز گفت: "بعد از تسلیم تکان دهنده نیروهای هوابرد در شهر کراماتورسک، و تحویل چندین زره پوش به مردان مسلح، اکنون اقدام سربازان در ماریوپول نشان می دهد که عملیات ضد تروریستی در منطقه دونتسک هنوز ادامه دارد و هنوز می تواند شدت گیرد."

  مقامات اوکراینی می گویند که جدایی طلبان مسلح که توسط ماموران روسی هدایت می شوند، هنوز ساختمانهای دولتی و پاسگاههای پلیس را در شهرهای بسیاری در منطقه دونتسک و لوهانسک در جنوب شرقی اوکراین در اختیار دارند.

  در همین حال روز چهارشنبه جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا وارد ژنو، پایتخت سویس شده تا با نمایندگان اوکراین، روسیه، و اتحادیه اروپا در باره بحران اوکراین مذاکره کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران