فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • استقبال از رییس جمهور سویس با پرچم دانمارک در اوکراین

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  در عکس بالا دیدیر بورخالتر، رئیس جمهور سویس، مورد استقبال آرسنی یاتسنیوک، نخست وزیر اوکراین قرار گرفته است. بورخالتر، هم اکنون رئیس دوره ای سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز هست و در دیدار با نخست وزیر اوکراین از افزایش شمار ناظران بین المللی در اوکراین خبر داد.

  اما با کمی دقت در عکس فوق ممکن است متوجه موردی عجیب در این عکس بشوید: بورخالتر در مقابل پرچم سویس- پرچمی با زمینه قرمز و یک صلیب کوچک سفید- نایستاده است. بجای آن پرچم پشت سر او یک صلیب بزرگ دارد که از یک سر تا سر دیگر امتداد دارد.

  این پرچم کشور دانمارک است.

  برای نمونه پرچم کشور سویس را می توانید در این عکس مشاهده کنید.


  این دو پرچم بسیار به هم شبیه اند، و می توان به راحتی آنها را با هم اشتباه گرفت، اما رسانه های سویس کاملا متوجه این اشتباه شدند.

  رسانه های سویسی اشتباه پرچمی را "ناراحت کننده" و استقبال با "پرچم دروغین" خواندند. رییس جمهور سویس هم موضوع را به شوخی برگزار کرد و قبل از دست دادن با یاتسنیوک به اشتباه بودن پرچم اشاره نمود.

  این اولین بار نیست که پرچم دو کشور سویس و دانمارک با هم اشتباه گرفته می شود. در جریان چاپ کاریکاتورهای توهین آمیز به اسلام در رسانه های دانمارکی، در بعضی از تظاهرات پرچم سویس توسط تظاهرکنندگان به آتش کشیده شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران