.
.
.

تبادل آتش در منطقه مرزی بین دو کره

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش کره جنوبی روز دوشنبه 31 مارس اعلام کرد که به آتش توپخانه کره شمالی در آبهای مرزی بین دوکشور پاسخ داده، و دو طرف در آبهای مورد اختلاف به تبادل آتش پرداخته اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی ستاد ارتش کره جنوبی گفت: "بعضی از گلوله های کره شمالی در سرزمین ما فرود آمد و ما با گلوله باران متقابل به آنها پاسخ دادیم."

هنوز هیچ نشانه ای از اینکه دو طرف هدفهای خاصی را مورد حمله قرار داده باشند مخابره نشده است.

مقامات گفتند که ساکنان جزیره بوئنگ نیونگ، که نزدیک منطقه مرزی قرار دارد، بخاطر مسائل احتیاطی به پناهگاه فرستاده شدند.

یک مقام شهرداری در این جزیره به خبرگزاری فرانسه گفت: "ما از تمام سکنه خواستیم تا فورا به پناهگاه بروند، و بعضی هم اکنون در پناهگاه هستند."

کره شمالی بارها به شلیک گلوله و موشک به سوی اقیانوس اقدام می کند، اما بندرت اتفاق می افتد که این کشور برنامه تمرینهای نظامی خود را پیشاپیش اعلام نماید. سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی گفت پیام کره شمالی "خصمانه" بوده و با قصد افزایش تنش در شبه جزیره کره انجام شده است.

به گزارش اسوشیتدپرس، و به نقل از یک مقام نظامی کره جنوبی، هیچ یک از دو طرف هیچ گلوله ای به سوی تاسیسات زمینی و یا نظامی طرف مقابل شلیک نکرده است.

کره شمالی معمولا این مانورهای نظامی را هراز گاه و به نشانه ناخشنودی خود از عدم دریافت کمکهای خارجی انجام می دهد. در ماههای اخیر این کشور به تهدیدهای خود برای پرتاب انواع موشک و در پاسخ به مانور نظامی کره جنوبی و آمریکا افزوده است.

روز یکشنبه کره شمالی تهدید کرد که چهارمین آزمایش اتمی خود در همان محل قبلی را انجام خواهد داد، اما سئول گفت که هنوز هیچ نشانه ای از یک انفجار قریب الوقوع دیده نمی شود.