.
.
.

توطئه القاعده برای ترور ملکه بریتانیا در یک مسابقه ورزشی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش روزنامه بریتانیایی "ساندی تایمز" و به نقل از منابع مطلع ، شبکه القاعده اخیرا هواداران خود را به ریختن طرحی برای ترور ملکه بریتانیا تشویق کرده است .

طبق این گزارش در طرح مذبور قرار است گروه القاعده ملکه بریتانیا را هنگام حضور در یکی از مسابقات ورزشی مورد هدف قرار داده و به قتل برسانند.

شبکه القاعده به عناصر وابسته خود که از جنگ داخلی سوریه به بریتانیا برمی گردند توصیه کرده بود که با استفاده از بمب ساعتی یا هجوم انتحاری با خودروی بمبگذاری شده، طرح "تروریستی" را عملی کنند.

بر اساس اطلاعات بدست آمده گروه القاعد تصمیم داشت که عملیات را هنگام حضور ملکه الیزابت در مسابقات " دربی" یا در بازی قهرمانی "ویمبلدون" جام FA در انگلیس انجام دهد و دلیل انتخاب این دو مناسبت ورزشی از سوی القاعده حضور زیاد مردم در این مراسم است و هدف آن کشتن بیشترین تعداد از مردم در این عملیات بوده است.

به گزارش مجله ""inspire " القاعده نمی خواهد از خودروی بمب گذاری برای نابودن کردن ساختمان ها استفاده کند چون به اعتقاد این گروه افراد زیادی در این ساختمان کشته نمی شوند.

بر اساس این گزارش القاعده برای کشتن افراد بیشتری در آمریکا، فرانسه و انگلیس ترجیح می دهد که در مسابقات ورزشی این کار را انجام دهد تا به گفته این گروه افراد بیشتری در عملیات کشته شوند.

براساس این گزارش حدود 250 تن از افراد تندرو که از بریتانیا به سوریه رفته بودند باردیگر به بریتانیا برگشتند. بازگشت این افراد نگرانی هایی را در میان مسولان امنیتی بریتانیا ایجاد کرده که این افراد احتمالا بخواهد دست به اعمال تروریستی بزنند.