.
.
.

تماس مشکوک تلفنی یک زن با خلبان مالزی 2 دقیقه قبل از پرواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در تازه ترین بررسی ها در باره معمای گم شدن هواپیمای مسافربری مالزیایی، محققان می گویند خلبان این هواپیما 2 دقیقه قبل از پروازش با زنی مشکوک که از شماره تلفنی ثبت شده قلابی استفاده می کرده، گفتگو کرده است.

به گزارش روزنامه بریتانیایی "دیلی میل" محققان جهت بررسی مکالمات خلبان و عبدالحمید دستیار او برای شناسایی آن زن مشکوک خط تلفن را ردیابی کردند.

این مکالمه تلفنی یکی از آخرین تماس های زهاری احمد شاه خلبان هواپیمای بوئینگ 777 قبل از پرواز از شهر کوالالامپور است که انجام گرفته است.

محققان بر این باورند که امکان بسیار زیادی برای شناسایی آخرین تماس با خلبان وجود دارد و می توان از مشخصات گوشی تلفن همراه هویت و یا گذرنامه او را تشخیص داد.

پلیس مالزی گفت که پس از پیگیری از مغازه ای که گوشی تلفن وسیم کارت را فروخته است، دریافته که شخصی که سیم کارت را به زن مشکوک داده بود با استفاده از مدارک قلابی اقدام به خرید سیم کارت کرده است.

اطلاعات جدیدی که پلیس مالزی به آن دسترسی پیدا کرده مقامات امنیتی مالزی را بسیار نگران کرده که مبادا زهاری احمد شاه با گروههای "تروریستی " در ارتباط بوده است.

پلیس با گفتگو با همه کسانی که قبل از پرواز با خلبان صحبت کرده اند، اکنون برای کسب اطلاعات بیشتر قرار است با زن و سه فرزند او نیز مصاحبه کند. این در حالی است که این خلبان پیش از این رویدادها از زن خود جدا شده بود.