فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شناسایی 2 شئ شناور در اقیانوس هند و معمای هواپیمای گمشده مالزی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  تونی ابوت، نخست وزیر استرالیا روز پنجشنبه 20-3-2014 اعلام کرد، تیم تحقیق این کشور دو شئ شناور را شناسایی کرده که احتمال میرود به هواپیمای ناپدید شده مالزیایی متعلق باشد.

  نخست وزیر استرالیا که در پارلمان این کشور سخنرانی می کرد افزود: "نیروهای امنیتی دریانوردی این کشور، اشیاء ای در تصاویر ماهواره‌ای شناسایی کردند که احتمالا به هواپیمای ناپدید شده مالزی مربوط می شوند."

  ابوت گفت برای تحقیق بیشتر از این دو شئ چند هواپیمای شناسایی به منطقه اعزام شده تا از نزدیک این دو شئ را بررسی کنند.

  مقامات استرالیایی اعلام کردند به منظور بررسی دقیق منطقه 4 هواپیمای گشت نظامی از نوع لاکهید P -3 اوریون به آن منطقه اعزام کردند.

  نخست وزیر استرالیا اما تاکید کرد که تشخیص مکان این دو شئ در اقیانوس بسیار دشوار است و شاید ارتباطی میان آنها و هواپیمای ناپدید شده وجود نداشته باشد.

  هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی، روز شنبه هشتم مارس در حالی که با 239 سرنشین از کوآلالامپور عازم پکن بود، از صفحه رادار ناپدید شد.

  از زمان ناپدید شدن این هواپیما تیم تجسسی متعلق از 26 کشور جهان از آسمان و دریا مشغول جستجو در آبهای دریای جنوبی چین و بخش جنوبی اقیانوس هند هستند تا نشانی از این هواپیمای مفقود شده بیابند، اما تاکنون نشانه های از آن پیدا نشده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران