فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • روسیه ۹ مقام آمریکایی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد

  منبع: دبی – العربیه.نت فارسی

  روسیه پنجشنبه ۲۰ مارس در واکنش به تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه بیش از ۳۰ مسئول روسی و اوکراینی در پی بحران اوکراین، ۹ مسئول آمریکایی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

  این اقدام نشان از افزایش تنش میان آمریکا و روسیه پس از آغاز بحران در شبه جزیره کریمه دارد.

  به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که تحریم‌های مسکو شامل بنجامین رودس و کارولین اتکینسون معاونان مشاور امنیت ملی آمریکا و اعضای مجلس سنای این کشور از جمله جان مک کین، هری رید، ماری لاندیو، دن کوتز و رابرت منندز می‌شود.

  جان بنر عضو مجلس نمایندگان آمریکا و دن فایور مشاور ارشد باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا هم در فهرست تحریم‌های روسیه هستند. افراد تحریم شده از ورود به خاک روسیه منع می‌شوند.

  "تحریم‌ها شمشیری دو لبه است"

  وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه خود افزود: «بار‌ها هشدار دادیم که تحریم‌ها شمشیری دو لبه است و به‌‌ همان اندازه، به ایالات متحده آسیب رساند.. نباید شکی وجود داشته باشد که ما به هر ضربه پاسخ مناسبی خواهیم داد.»

  از سویی، وزارات امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای دیگر اعلام کرد که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در تماسی تلفنی به همتای آمریکایی خود جان کری اطلاع داد که مسکو، در الحاق کریمه به خاک خود، بازنگری نخوهد کرد.

  بحران در شبه جزیره کریمه پس از آن آغاز شد که ماه گذشته، دولت نزدیک به روسیه در اوکراین سرنگون شد و دولتی نزدیک به غرب بر سر کار آمد.

  روز چهارشنبه دولت موقت اوکراین اعلام کرد از این پس شهروندان روس برای ورود به خاک این کشور، باید روادید دریافت کنند.

  مجلس نمایندگان روسیه، (دوما)، پنجشنبه با اکثریت قاطع آرا، معاهده الحاق شبه جزیره کریمه به خاک این کشور را تصویف کرد. شورای عالی پارلمان روسیه نیز روز جمعه برای اتمام مراحل الحاق کریمه به این کشور، فردا رای گیری مشابهی برگزار خواهد کرد.

  ولادیمر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه معاهده الحاق کریمه به خاک کشورش را امضا کرده بود.

  به گفته مقام‌های کریمه در همه پرسی که روز یکشبنه در کریمه بر سر سرنوشت این منطقه برگزار شد، اکثر ساکنان به جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه رای دادند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران