.
.
.

رسوایی رشوه خواری در فیفا، جام جهانی 2022 قطر را تهدید می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه بریتانیایی " دیلی تلگراف" روز سه شنبه 17 مارس 2014 طی گزارشی از رسوایی مالی "جک وارنر" نایب رئیس "فیفا" به منظور حمایت از میزبانی قطر خبر داد.

به گزارش "دیلی تلگراف" وارنر برای حمایت از قطر جهت میزبانی جام جهانی 2022 ، مبلغ دو میلیون دلار از یک شرکت قطری دریافت کرده بود.

بر اساس این گزارش پس از انتخاب قطر، وارنر مبلغ 1.2 میلیون دلار، فرزندان وی 740 هزار دلار و نیز یکی از کارمندان وی مبلغ 400هزار دلار از یکی از شرکت های محمد بن همام، دریافت کرده اند.

پلیس فدرال آمریکا با همکاری فرزند بزرگتر جک وارنر که در شهر میامی این کشور ساکن است به اتهامات وارد شده رسیدگی می کند.

روزنامه بریتانیایی فاش کرد که شرکت "جماد" وابسته به وارنر دو هفته پس از انتخاب قطر برای میزبانی جام جهانی 2022 از شرکت "کیمکو" متعلق به بن همام خواسته است مبلغ 1.2 را به حساب این شرکت واریز کند.

این مبلغ از طریق یک بانک آمریکایی در نیوروک انتقال داده شده است، به همین دلیل توجه سازمان "اف بی آی" را به خود جلب کرد تا درباره آن تحقیق کند.

یک منبع در فیفا به روزنامه دیلی تلگراف گفته است :" جام جهانی فوتبال مهمترین رویداد در جهان است ، بنابر این لازم است تا نسبت به تصمیمات اتخاذ شده در این زمینه، اطمینان کامل حاصل شود. "

مهمترین رقیب برای میزبانی جام جهانی 2022 کشور انگلیس بود . لرد تریسمان رئیس اتحادیه فوتبال انگلستان و رئیس کمیته پیشنهاددهنده جام جهانی در پی شکست کشورش فاش کرد که چهار نفر از اعضای کمیته اجرایی برای حمایت از پیشنهاد میزبانی انگلیس مبالغی را درخواست کرده بودند.

تریسمان می گوید، وارنر به بهانه ساخت یک مرکز آموزشی در کشور هائیتی، 500 هزار پوند درخواست کرده بود.

بر اساس اسناد منتشر شده در روزنامه دیلی تلگراف وارنر 412 هزار دلار و فرزندش داریل مبلغ 432 هزار دلار و نیز فرزند دیگرش داریان 316 هزار دلار از شرکتی با عنوان " ما منازل شمار را خریداریم" دریافت کرده اند.

وارنر و خانواده وی هنوز هیچ واکنشی نسبت به اتهام رسوایی مالی نشان نداده اند.