فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مالزی مسیر پرواز هواپیمای مفقود شده را "بازنمایی" می کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  به گفته مقامات نظامی مالزی، یک شبیه ساز پروازی مشابه هواپیمای مفقود شده ام اچ370 مالزی برای بازرسان تحقیق سانحه بپرواز درآمده تا مسیر پرواز این هواپیما را بازنمایی کند.

  گفته شده که این هواپیما به سمت غرب پیچیده و این بازنمایی با هدف تعیین انطباق داده های رادار و ماهواره ای با داده های پرواز ام اچ370 انجام می شود.

  اینفوگراف: مسیر پرواز ام اچ370

  یک منبع نزدیک به تیم تحقیقاتی به خبرگزاری فرانسه گفت: "هدف از این شبیه ساز پیدا کردن مسیری است که احتمالا هواپیمای گمشده پیموده است."

  پرهیز از رادارهای کشوری

  این منبع گفت که بر اساس یافته های جدید گمان می رود که این هواپیما از مسیر متعارف خود در طول دریای جنوب چین منحرف شده و پس از قطع کردن مالزی، به سمت شمالغرب و دریای اندمان تغییر مسیر داده است.

  شبیه ساز هم از همین مسیر و بصورت زیگزاگی پرواز کرده تا ردیابی آن با رادارهای کشوری امکان پذیر نباشد.

  این مقام گفت: "این هواپیما دقیقا در همان مسیری پرواز کرده که بر اساس داده های رادارهای نظامی هواپیمای مفقود شده آن را پیموده است. یک چرخش، پرواز بر فراز شبه جزیره مالزی و حرکت به سمت شمال."

  "به همین دلیل می توانیم بگوییم که هواپیما از این دو مسیر پرواز کرده و اکنون ما توجه خود و عملیات بازیابی را به این مسیر ها معطوف می کنیم.

  ابتدا تمام توجه معطوف به دریای چین جنوبی، جایی بوده که هواپیما در روز 8 مارس از صفحه رادار ناپدید شده بود.

  این داده ها مکانهایی را نشان می دهند که احتمالا این هواپیما ممکن است در آنها نشسته باشد. این باندها باید حداقل 1500 متر طول داشته باشد، و بر اساس یک ایستگاه رادار آمریکا 634 مکان از استرالیا تا پاکستان شناسایی شده است.

  نجیب رزاق، رهبر مالزی روز شنبه اعلام کرد که بر اساس داده ها سیستم ارتباطی هواپیما عمدا خاموش شده است و این هواپیما از مسیر پرواز کوالالامپور به پکن تغییر مسیر داده است.

  نجیب گفت که اکنون توجه به کریدوری معطوف شده که به سمت شمال غرب مالزی است و از یکطرف تا قزاقستان و از طرف دیگر تا جنوب اقیانوس هند امتداد دارد.

  اظهارات نجیب فرضیه های اولیه در باره نقص فنی یا انفجار در هوا را از دور خارج کرد و به جای آن سناریوی ناراحت کننده هواپیماربایی، عملیات تروریستی یا اقدام خودسرانه یکی از اعضای تیم پراوزی را مطرح کرده است.

  هنوز هیچ دلیلی که بتواند هر یک از این نظریه ها را تایید کند بدست نیامده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران