.
.
.

تصاویر ماهواره‌ای چین خبر از احتمال سقوط هواپیمای مالزی می دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که مردم جهان از روز شنبه گذشته، منتظر دریافت خبری از سرنوشت هواپیمای مسافربری مالزیایی که با 239 سرنشین به طور عجیبی مفقود شد هستند، خبرگزاری رسمی شینهوا در چین، اعلام کرد که از طریق تصاویر ماهواره‌ای سرنخی احتمالی از هواپیمای مفقود شده مالزیایی پیدا شده است.

در گزارش ماهواره ای این تصاویر در فاصله میان ویتنام و مالزی یعنی همان جایی که هواپیما از صفحه رادار ناپدید شد، دیده شده است.

در تصاویر ماهواره ای اشیایی سفیدی دیده می شوند که بر روی آب‌های دریای جنوب چین شناورند.

همزمان با انتشار این تصاویر، وزارت صنایع وعلوم وابسته به دفاع ملی چین، با صدور بیانیه ای گفته است این تصاویر روز یکشنبه، یعنی یک روز پس از ناپدید شدن هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی، تهیه شده است، و وزارت علوم فضایی چین روز چهارشنبه این تصاویر را بر وبسایت خود قرار داد.

به گزارش تلویزیون" سی. ان .ان " اندازه های این سه شیی که ماهواره های علوم فضایی چین تصویر آنها را گرفته است، یکی 24 در 22 متر ، 19 در 14 متر، و سومی 18 در 13 متر مشخص شده است .

با این حال یکی از مقامات ارشد سازمان هواپیمایی چین، به خبرنگاران گفته است که عکس هایی که وزارت علوم فضایی منتشر کرده نمی تواند ثابت کند که این اشیاء به هواپیمای مسافربری مالزیایی تعلق دارد.