.
.
.

هشدار کشورهای غربی به روسیه درباره انجام همه پرسی در کریمه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه روز سه شنبه 11 مارس 2014 به روسیه هشدار داد در صورت انجام همه پرسی در شبه جزیده کریمه، این کشور با تحریم هایی غربی روبرو خواهد شد.

به گزارش العربیه همه پرسی در شبه جزیره کریمه پس از تایید پارلمان محلی قرار است در روز یکشنبه آینده برگزار شود.

در این همه پرسی از شهرندان منطقه کریمه پرسیده می شود که می خواهند با اوکراین بمانند یا به روسیه بپیوندند.

کشورهای غربی و مقامات اوکراین برگزاری این همه پرسی را غیر قانونی خوانده اند و می گویند هیچ تضمینی بر عادلانه برگزار شدن این همه پرسی وجود ندارد.

نمایندگان کشورهای غربی در تلاش هستند تا فشار خود را علیه روسیه بیشتر کنند. این در حالی است که مسکو حمایت خود را از برگزار این همه پرسی اعلام کرده است.

مارگ گرانت نماینده دائم بریتانیا در سازمان ملل گفته است که با وجود نیروهای روسیه و شبه نظامیان در شبه جزیره کریمه ، برگزاری همه پرسی آزاد و عادلانه نخواهد بود.

در همین حال آمریکا گفته است که روسیه پیشنهادهای واشنگتن برای حل بحران اوکراین را نادیده می گیرد.

آمریکا از روسیه خواسته است به حضور نیروهای نظامی خود در جزیره کریمه پایان داده و تلاش های خود برای الحاق این جزیره به خاک خود را متوقف کند.

در مقابل روسیه ، آمریکا را متهم کرد که تنها به دنبال فشار آوردن بر روسیه است و هیچ تلاشی برای برقراری ارتباط میان مقامات مسکو و کییف انجام نمی دهد.

از سوی دیگر سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه بار دیگر تاکید کرد که مقامات جدید اوکراین از طریق کودتا به قدرت رسیده اند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که الکساندر تورچینوف رئیس جمهور موقت اوکراین قرار است روز چهارشنبه آینده با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید دیدار کند.