.
.
.

فیلم "نوح"...قصه طوفان و نجات بشریت از فنا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فیلم حماسی "نوح" در ماه جاری در تعدادی از شهرهای جهان به روی پرده سینما می رود. این فیلم محصول هالیوود آمریکا و داستان طوفان نوح و نجات بشریت از فناست.

این فیلم در آیسلند و نیویورک فیلمبرداری شده، و 125 میلیون دلار هزینه تولید آن بوده است. بازیگران قدرتمندی چون راسل کرو و آنتونی هاپکینز در آن بازی می کنند و کارگردان آن شارک ارونوفسکی است.

فیلمنامه نویسان سعی کرده اند تا مضمون اصلی داستان که "طوفان" و نجات بشریت از فناست را برای سینما آماده کنند، و کارگردان و دستیارانش هم تمام تلاش خود را بکار گرفته اند تا صحنه های حرکت حیوانات و ورود آنها به کشتی نوح برای نجات از طوفان را به بهترین شکل ممکن به روی پرده سینما بکشانند.

ارونوفسکی از آخرین تکنیکهای جلوه های ویژه برای ترسیم صحنه های طوفان استفاده کرده تا آنها را با تخیلات جهانیان در باره این داستان باستانی منطبق سازد.

این فیلم قرار است در 26 مارس برای اولین بار در سینماهای مصر، روز 27 مارس در آرژانتین، لبنان، روسیه، پرتغال و استرالیا، و روز 28 مارس در سینماهای آمریکا، کانادا، کلمبیا، هند و مکزیک اکران شود.

تولید فیلم نوح، همراه با جنجالهایی در بعضی از کشورهای اسلامی همراه بوده. در ابتدای ماه جاری دانشگاه اسلامی الازهر در مصر نمایش این فیلم را تقبیح کرد، و سه کشور قطر، امارات و بحرین هم نمایش آن در این کشورها را ممنوع اعلام کردند.