فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اوکراین: روسیه 16 هزار نظامی به منطقه کریمه ارسال کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یوری سرگی یف نماینده اوکراین در سازمان ملل روز سه شنبه 4 مارس 2014 اعلام کرد که روسیه ، نزدیک به 16 هزار نیروی نظامی به منطقه کریمه ارسال کرده است.

  سرگی یف در نشست اضطراری شورای امنیت تصریح کرد که روسیه از 24 فوریه تاکنون ، بوسیله ناوهای جنگی و هواپیما، نزدیک به 16 هزار نظامی در شبه جزیره کریمه مستقر کرده است.

  نماینده اوکراین در سازمان ملل خواستار توقف گزارش های نادرست درباره کشورش شد و تاکید کرد که نیروهای روسیه تاسیسات نظامی و نهادهای مهم در کریمه را محاصره کرده اند.

  از سوی دیگر ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل در واکنش به سخنان سرگی یف ، گفت:" اظهارات نماینده اوکراین برای مسکو غافلگیر کننده است ." به گفته وی "اعتراضات در اوکراین به معنی دیکتاتور بودن رژیم این کشور نیست."

  سر مارک لیال گرانت نماینده بریتانیا نیز اظهار داشت که دخالت نظامی مسکو در شبه جزیره کریمه ، اعتبار اقتصادی و سیاسی روسیه را به خطر انداخته است. وی تاکید کرد که روسیه با دخالت نظامی در اوکراین قانون بین المللی و منشور سازمان ملل متحد را نقض کرده است.

  تحولات اوکراین در شرایطی است که پارلمان این کشور "ویکتور یانوکویچ" را از قدرت برکنار کرده و "آلکساندر تورچینوف" را به عنوان رئیس جمهور موقت معرفی کرده است.

  نماینده فرانسه در سازمان ملل در این نشست تاکید کرد که در صورت عدم عقب نشینی روسیه ، دولت های اروپایی اقداماتی علیه مسکو اتخاذ خواهند کرد ." وی اظهار داشت که روسیه با این اقدام ، اروپا را 40 سال به عقب بازگردانده است."

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران