فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اعتراض مجری شبکه دولتی روسیه در برنامه زنده به اشغال کریمه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ابی مارتین، مجری و تهیه کننده برنامه زنده "شکستن قالب" (Breaking The Set) در تلویزیون دولتی روسی "راشیا تودی" (روسیه امروز)، روز دوشنبه 3 فوریه 2014 در پایان برنامه اش مخالفت خود را با مداخله نظامی روسیه در کریمه اعلام کرد.

  این گوینده که برنامه اش از واشینگتن پخش میشود، با اعتماد به نفس بر استقلال رای خود تاکید کرد و گفت "آنچه که روسیه انجام داده اشتباه است."

  رد اشغال کریمه

  وی گفت : "قبل از پایان برنامه لازم می دانم احساس قلبی خود در باره بحران سیاسی اوکراین و اشغال شبه جزیره کریمه توسط روسیه را بیان کنم. "

  ابی مارتین افزود: "اگر من برای "راشیا تودی" (آر.تی) کار می کنم معنیش این نیست که من حق آزادی بیان نداشته باشم، و باید بگویم با هرگونه مداخله هر کشوری در حاکمیت ملی کشوری دیگر به شدت مخالف هستم. آنچه که روسیه انجام داده اشتباه است."

  مداخله نظامی راه حل درستی نیست

  او در ادامه گفت : "من خیلی در باره تاریخ اوکراین و یا پویش فرهنگی منطقه نمی دانم، اما چیزی که میدانم این است که مداخله نظامی هرگز راه حل درستی نیست."

  ابی مارتین ضمن انتقاد از رویدادهای اوکراین افزود : "من اینجا نمی نشینم تا از مداخله نظامی دفاع نمایم و یا آنرا توجیه کنم. آنچه که در گزارشهای خبری در باره اوکراین دیده ام کاملا غیر قابل توجیه است."

  او همچنین با مردم اوکراین ابراز همدردی کرد و گفت:" قلب من با مردم اوکراین است که در حال حاضر گرفتار یک بازی قدرت جهانی شده اند. آنها بازندگان اصلی هستند. ما فقط می توانیم برای این وضعیت اسفبار یک پایان صلح آمیز آرزو کنیم، و اینکه یک موج جدید جنگ سرد بین ابرقدرتها باردیگر از سرگرفته نشود."

  ابی مارتین در پایان با تاکید بر ادامه انعکاس حقایق گفت: "تا آن زمان من به بیان واقعیتهایی که مشاهده می کنم ادامه خواهم داد. شب بخیر همگی. فردا در خدمت شما خواهم بود."

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران