.
.
.

کانگرس: آمریکا نباید جنگ افغانستان را نادیده بگیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های کمیته خدمات نظامی آمریکا روز چهارشنبه 26 فوریه 2014 اعلام کردند که آمریکا بمنظور مصونیت مردم افغانستان جنگ را در این کشور آغاز کرده است، مردم و دولت آمریکا نباید اهمیت جنگ افغانستان را نادیده گرفته و این کشور را ترک کنند.

هاورد مک کیون، رییس کمیته خدمات نظامی کانگرس آمریکا روز چهارشنبه در مرکز ملی رسانه ها در واشنگتن در مورد وضعیت افغانستان صحبت میکرد گفت: "افغانستان تا چند سال قبل مرکز حملات مرگبار بر امریکا بوده و نیروهای نظامی امریکایی برای مصونیت مردم این کشور به افغانستان رفته و جنگ علیه تروریستان را آغاز کردند."

بر اساس گزارش تلویزیون "یک" افغانستان، هاورد مک کیون افزود، جنگ افغانستان به دلیل پیامدهای ناگواری که دارد نباید رها گردد.

او با انتقاد از رسانه های جهان گفت، رسانه‌ها و مطبوعات جهانی، رویدادهای افغانستان را به گونه‌ همه جانبه انعکاس نمی دهند. رسانه‌ها پیوسته در مورد کاهش همکاری‌های امریکا در افغانستان و خروج کامل نیروهای خارجی از این کشور گزارش داده اند.

هاورد مک کیون گفت:"اوضاع در مقایسه با سیزده سال گذشته در افغانستان بهبود یافته و امریکا از خاک افغانستان مورد تهدیدات هراس افگنی قرار نمی گیرد."

این درحالیست که کاخ سفید آمریکا روز چهارشنبه با انتشار خبرنامه ای نوشت، که بارک اوباما رییس جمهور آمریکا پس از تماس تلفنی با حامد کرزی رییس جمهور افغانستان به پنتاگون دستور داده است، که زمینه خروج کامل سربازان آمریکایی را از افغانستان فراهم کند.