.
.
.

ویدیوی خشن.. جنایت قتل تنها با یک ضربه مشت

قاتل را تنها به چهار سال و نیم حبس محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک ضربه مشت که تنها یک ثانیه زمان برد، به کشته شدن یک مرد بریتانیایی انجامید. این مرد در یکی از خیابان‌های شهر بورنموث جنوب بریتانیا در حال راه رفتن بود که این ضربه را دریافت کرد. اما شگفتی برای خانواده قربانی آنجا بود که دادگاه، قاتل را تنها به چهار سال و نیم حبس محکوم کرد.

در جزئیات ماجرا که آن را یکی از دوربین‌های مداربسته در خیابان ثبت کرده و روز سه شنبه توسط سایت روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» منتشر شد، قربانی، اندرو یونگ نام دارد که ۴۰ ساله بود. او تنها در پیاده رو خیابانی شلوغ در مرکز شهر راه می‌رفت. در این میان، شخصی را دید که در پیاده رو، دوچرخه می‌راند. او را برای لحظه‌ای متوقف کرد تا بگوید که این کارش برای کسانی که پیاده می‌روند، خطرناک است.

راننده دوچرخه که ویکتور آیبتوی نام دارد، مرد را نادیده گرفت و به مسیر خود در پیاده رو، ادامه داد. اما دوستش لویس جیل که در کنار او راه می‌رفت، مرد را نادیده نگرفت و بدون هیچ حرف و حدیثی، مشتی به صورت او کوبید. اندرو یونگ در پی این ضربه بی‌هوش روی زمین افتاد و به محض رسیدن به بیمارستان، جان سپرد.

تصاویر ویدیویی دوربین مدار بسته نشان می‌دهد که جوان قاتل، بدون توجه، محل حادثه را ترک و قربانی را بی‌هوش بر روی زمین‌‌ رها می‌کند.

دادگاهی بریتانیایی، دویس جیل را به اتهام «قتل غیر عمد» به چهار سال و نیم زندان محکوم کرد. مادر قربانی، حکم دادگاه را یک «شوخی» توصیف کرد.

مادر یونگ می‌گوید که فرزندش به چند زبان سخن می‌گفت و از چهارده سالگی، یک فعال اجتماعی بود. او می‌افزاید: «دوست نداشت ببیند شخصی در پیاده رو دوچرخه براند چرا که این رفتار دیگران را در معرض خطر قرار می‌دهد.»

قاتل می‌گوید که شنید اندرو یونگ در حال تهدید کردن است و هنگامی که دستش را در جیبش گذاشت، گمان کرد که می‌خواهد چاقو یا اسلحه بیرون بیاورد برای همین به صورتش مشت زد.