.
.
.

میلیونر شدن زوج آمریکایی با کشف 1400 سکه طلا در باغچه منزلشان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک زوج آمریکایی که سگ خود را برای هواخوری به بیرون برده بودند، 1400 سکه طلای قدیمی به ارزش 10 میلیون دلار را در باغچه منزل خود پیدا کردند.

به گفته دیوید هال از موسسه "حرفه ای ارزش گذاری سکه"، این بزرگترین کشف از نوع خود در آمریکاست. این کشف فوق العاده پارسال اتفاق افتاد اما تلویزیون CNN اخیرا خبر آن را منتشر کرده است.

این کشف زمانی اتفاق افتاد که چشمان این زوج به چیز براقی افتاد که در باغچه منزلشان از خاک بیرون آمده بود. پس از آنکه آنها از نزدیک آنرا بررسی کردند، در مجموع به 8 قوطی حلبی پر از سکه های طلا که زیر زمین دفن شده بودند، دست یافتند.


هنوز مشخص نشده است که این قوطی های پر از طلا چطور از باغچه این زوج سر در آورده است، اما مشخص شده که اکثر این سکه بین سال های 1847 و 1894 در شهر سانفرانسیسکو ضرب شده اند.

دیوید هال می گوید: "این احتمال وجود دارد کسی آنها را در آنجا دفن کرده و پیش از آنکه فرصت اطلاع دادن به کسی را یافته باشد، فوت کرده است".

دستکم 10 میلیون دلار ارزش این سکه هاست

کارشناسانی که این سکه ها را ارزیابی کرده اند ارزش آنها را 10 میلیون دلار برآورد کرده اند.

این زوج نمی خواهند با نام و مشخصات در رسانه ها ظاهر شوند و در عین حال حاضر نیستند بگویند که این سرمایه بادآورده خود را در کجا به فروش خواهند رساند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس،"دون کاگین" مردی که به این زوج درباره فروش این سکه ها مشورت می دهد، گفت که آنها قصد دارند بخشی از این دارایی خدادادی تازه خود را به سازمان های خیریه بدهند.

وی افزود مثل داستان های اسطوره ای که می گوید هر جایی که دو انتهای رنگین کمان به زمین خورد آنجا گنج وجود دارد. چنین اسطوره ای برای این زوج اتفاق افتاده است.