.
.
.

روسیه: توافق صلح اوکراین پوششی برای تصاحب قدرت است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه 24 فوریه 2014 گفت که توافق صلح اوکراین که با میانجیگری کشورهای غربی تنظیم شده پوششی برای تصاحب قدرت است، و مقامات دولت موقت با "شیوه های تروریستی" در پی اعمال فشار بر مخالفان در نواحی مختلف کشور و از جمله در کریمه و شرق اوکراین هستند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه روسیه از پشتیبانی کشورهای غربی از انتخابات زودهنگام در اوکراین در ماه مه انتقاد کرد و گفت اصلاح قانون اساسی اوکراین نمی تواند از طریق مجلس این کشور و با عجله اعمال شود، بلکه این امر نیاز به بحث عمومی دارد و باید به رفراندوم گذاشته شود.

در پی اعتراضهای مردمی در کشور اوکراین، مجلس این کشور روز شنبه ویکتور یانوکویچ، رئیس جمهور اوکراین، را از قدرت برکنار کرد، و روز یکشنبه رئیس مجلس را به ریاست موقت دولت برگزید.

در همین حال روز دوشنبه مجلس اوکراین یکی از نمایندگان را به ریاست بانک مرکزی این کشور منصوب کرد. گفته میشود که اوکراین در حال حاضر با کمبود منابع مالی روبروست و مقامات جدید این کشور از کشورهای غربی خواسته اند تا با کمکهای مالی این کشور را از ورشکستگی نجات دهند.

310 نماینده از مجموع 450 نماینده مجلس اوکراین به رئیس جدید بانک مرکزی این کشور رای اعتماد دادند. رئیس قبلی بانک مرکزی در پی برکناری یانوکویچ از مقام خود استعفا داد.