.
.
.

نجات جان افراد مورد اصابت گلوله در 15 ثانیه با تزریق اسفنج مخصوص

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

چه بسا تنها با تزریق مقداری اسفنج کوچک بوسیله یک سرنگ، بتوان جان هزاران نفر از افرادی را که مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند از مرگ حتمی نجات داد.

اختراع سرنگ مخصوصی که بوسیله آن می توان مقداری اسفنج کوچک را در سوراخ ایجاد شده در بدن انسان در نتیجه برخورد گلوله با آن تزریق کرد، امید به زندن ماندن زخمیان در اثر شلیک اسلحه را افزایش داده است.

به گزارش روزنامه بریتانیایی "دیلی میل"، شرکت RevMedX مالک این اختراع اعلام داشته که سرنگ یادشده حاوی تعدادی اسفنج است که به محض تزریق در درون زخم به سرعت دچار انبساط شده مانع خونریزی می شود.

اسفنج های کوچک پس از انبساط در درون زخم مانع جریان خون شده و فرصت زمان بیشتری را برای لخته شدن خون فراهم می آورند و تنها فشار ملایمی را در درون زخم ایجاد می کنند.

تیم تولید کننده این سرنگ معتقد است که با این اختراع می توان در عرض 15 ثانیه جان هزاران فرد مورد اصابت گلوله را نجات داد.

هم اکنون دو نوع سرنگ با حجم متفاوت تولید شده که یکی به قطر 30 میلیمتر برای زخم های عمیق و دیگری 12 میلیمتر برای زخم های کم عمق تر در نظر گرفته شده اند.

اسفنج XStat از نوع اسفنج استاندارد پزشکی فشرده ساخته شده که با عامل هموستاتیک پوشش داده شده است .

در حال حاضر ارتش ایالات متحده آمریکا از این اختراع استقبال کرده، زیرا معتقد است که خونریزی عامل اصلی جان باختن بسیاری از نظامیان در جنگ ها است.